sobota, 11 marca, 2023

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualności40-latek z Wieliczki zgwałcił 15-latkę, która przez aplikację zamówiła kurs

40-latek z Wieliczki zgwałcił 15-latkę, która przez aplikację zamówiła kurs

15-latka skorzystała z aplikacji w telefonie, zamawiając po północy kurs z centrum Krakowa do swojego miejsca zamieszkania. 40-latek wywiózł dziewczynę na parking i wykorzystał ją seksualnie. Został już namierzony przez policjantów, usłyszał zarzut  i trafił do aresztu.


21 lutego do komisariatu policji w Zielonkach przyszła kobieta, która poinformowała policjantów, że kilka dni wcześniej jej córka zamówiła w nocy przez aplikację przejazd z centrum Krakowa do domu. W trakcie kursu kierowca wywiózł ją na oddalony parking gdzie wykorzystał seksualnie.  Sprawą od razu zajęli się kryminalni z Zielonek, którzy jeszcze tego samego dnia ustalili sprawcę. Okazał się nim 40-latek z Wieliczki. Policjanci niezwłocznie udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnej celi.

Jak informuje krakowska policja –  23 lutego br. w prokuraturze 40-latek usłyszał zarzuty wykorzystania bezradności małoletniej i doprowadzenia jej do poddania się tzw. innej czynności seksualnej, a następnie do obcowania płciowego  (art. 198 kk). Tego samego dnia, sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Prądnik – Biały, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale