Strona głównaAktualnościUkrainiec zatrzymamy za jazdę po alkoholu i wydalony z Polski z zakazem...

Ukrainiec zatrzymamy za jazdę po alkoholu i wydalony z Polski z zakazem wjazdu

Jak informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej. 32-letni obywatel Ukrainy został doprowadzony do granicy w Medyce i przekazany stronie ukraińskiej. Mężczyzna wcześniej został zatrzymany w związku z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu, które stwarzało zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.


Sprawą zajmowali się policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie oraz funkcjonariusze Straży Granicznej. W środę, 10 czerwca br., krakowscy policjanci przekazali zatrzymanego funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Krakowie.

Do Straży Granicznej trafił także wniosek o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. Po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego Komendant Placówki Straży Granicznej w Krakowie wydał wobec mężczyzny taką decyzję.

Wobec 32-latka orzeczono również zakaz ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych państw obszaru Schengen. Zakaz ma obowiązywać przez 5 lat. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Jeszcze tego samego dnia obywatel Ukrainy został objęty konwojem funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Mężczyznę doprowadzono do granicy w Medyce, gdzie przekazano go stronie ukraińskiej.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

kopalnia_wieliczka

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale