Jak informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej. 32-letni obywatel Ukrainy został doprowadzony do granicy w Medyce i przekazany stronie ukraińskiej. Mężczyzna wcześniej został zatrzymany w związku z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu, które stwarzało zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
Sprawą zajmowali się policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie oraz funkcjonariusze Straży Granicznej. W środę, 10 czerwca br., krakowscy policjanci przekazali zatrzymanego funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Krakowie.
Do Straży Granicznej trafił także wniosek o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. Po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego Komendant Placówki Straży Granicznej w Krakowie wydał wobec mężczyzny taką decyzję.
Wobec 32-latka orzeczono również zakaz ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych państw obszaru Schengen. Zakaz ma obowiązywać przez 5 lat. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.
Jeszcze tego samego dnia obywatel Ukrainy został objęty konwojem funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Mężczyznę doprowadzono do granicy w Medyce, gdzie przekazano go stronie ukraińskiej.





