Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościAstraZeneca Pharma Poland z nową lokalizacją krakowskiego biura

AstraZeneca Pharma Poland z nową lokalizacją krakowskiego biura

Ze względu na dynamicznie rozwijający się oddział firmy w Małopolsce, AstraZeneca zdecydowała się na zmianę lokalizacji swojego biura. Uroczyste otwarciemiało miejsce 18 maja.

AstraZeneca działa w Polsce od ponad trzydziestu lat, a ostatnia dekada to bardzo dynamiczny okres dla rozwoju firmy. Nakłady Centrum Operacyjnego Badań Klinicznych na badania i rozwój w latach 2011 – 2021wzrosły o 626 proc., a liczba pracowników na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat o ponad 2 000 osób, do 2 700. Rok temu spółka otworzyła drugi oddział zlokalizowany w Krakowie, jednak dynamiczny rozwój oraz stale powiększający się zespół, skłoniły władze firmy do zmiany lokalizacji biura.

Branża lifescience, w której działa AstraZeneca, jest jedną z priorytetowych gałęzi gospodarki dla Krakowa. Miasto angażuje się chętnie w proces tworzenia sieci współpracy w obszarze nauk o życiu, aktywnie wspierając funkcjonujące inicjatywy klastrowe. Dzięki temu – wspólnie z takimi firmami jak AstraZeneca –można efektywnie łączyć i wykorzystywać potencjał nie tylko w kontekście naukowym, ale przede wszystkim biznesowym oraz instytucjonalnym, rozwijając w Krakowie innowacyjną gospodarkę opartą na wiedzy.

Niezwykle cieszymy się, że nasz krakowski oddział – w ciągu zaledwie roku – tak bardzo rozwinął swoją działalność. Wybierając Kraków wiedzieliśmy, że to inwestycja w przyszłość. Miasto to jest nie tylko jednym z czołowych ośrodków akademickich w kraju, ale również centrum biznesowym południowej Polski, przyciągającym wiele innowacyjnych start-upów związanych z branżą medyczną i biotechnologiczną, oraz działających w dziedzinie IT– podkreśla Barbara Kozierkiewicz, dyrektor Globalnych Systemów Klinicznych i wiceprezes zarządu AstraZeneca Pharma Poland.

Pracownicy krakowskiego oddziału AstraZeneca zajmują się m.in. opracowywaniem i programowaniem rozwiązań w obszarze zarządzania procesem badania klinicznego. Firma ściśle współpracuje również z innymi ośrodkami naukowo badawczymi.

Nasze miasto jest zawsze otwarte na inwestycje, które realnie wpływają na otaczającą nas rzeczywistość oraz tworzą nowe miejsca pracy. Bardzo się cieszymy, że coraz więcej firm dostrzega potencjał Krakowa i tu inwestuje. Liczymy na owocną współpracę na rzecz rozwoju miasta jako ważnego ośrodka naukowo-badawczego– zaznacza Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Miasta Krakowa.

Nowe biuro AstraZeneca zlokalizowane jest w Krakowskim Centrum Biurowym Lubicz, przy ulicy Lubicz 23A.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale