Quantcast
niedziela, 21 kwietnia, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościBezpłatne konsultacje urologiczne w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim

Bezpłatne konsultacje urologiczne w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim

Festiwal kultURO 2023 trwa w tym roku pod hasłem „Nie tylko dla mężczyzn!”. To inicjatywa, która poprzez różne formy kreacji ma na celu promowanie zdrowia, w tym roku, kładąc główny nacisk na zagadnienia urologiczne. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie wiemy jak ważna jest profilaktyka, dlatego serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych konsultacjach urologicznych. Nasi specjaliści będą udzielać porad już w najbliższą sobotę – 14 października – przy ul. Jakubowskiego 2.


OBOWIĄZUJĄ ZAPISY! Rejestracja w dniach 9-13 października w godz. 12:00-14:00 pod nr telefonu 12 400 25 41.

Jak mówi Prof. Piotr Chłosta – kierownik Oddziału Klinicznego Urologii i pomysłodawca Festiwalu KultURO, który już po raz dziewiąty odbędzie się w Krakowie – Kobieta po czterdziestce przynajmniej raz w roku powinna zgłosić się do urologa. Zawsze, kiedy wystąpią jakiekolwiek dolegliwości ze strony układu moczowego – nie tylko bólowe, ale też te w zakresie trzymania moczu. I co najmniej raz w roku, jeżeli w rodzinie wystąpiły choroby układu moczowego o potencjale onkologicznym.

Wciąż również zbyt mało mężczyzn zgłasza się do urologa. Z informacji organizatorów festiwalu wynika, że 22 proc. mężczyzn unika badania. Tymczasem coraz częściej rak gruczołu krokowego dotyka młodych mężczyzn, nawet długo przed czterdziestką. Prof. Chłosta podkreśla, że na konsultacje i badania w ramach festiwalu zaproszeni są szczególnie ci, którzy nigdy nie byli u specjalisty z zakresu urologii.

su.krakow.pl

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale