niedziela, 12 marca, 2023

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościBlisko 250 wykroczeń w nocy z piątku na sobotę w centrum Krakowa

Blisko 250 wykroczeń w nocy z piątku na sobotę w centrum Krakowa

W  nocy z piątku na sobotę, tj. z 17-18 lutego w centrum Krakowa 32 strażników miejskich pilnowało porządku i zaledwie w ciągu tylko tej jednej nocy interweniowali aż 249 razy. Tej nocy nałożyli 162 mandaty, 4 wnioski skierowali do sądu i pouczyli 83 osoby.


Najczęściej interwencje dotyczyły takich wykroczeń, które są najbardziej uciążliwe dla mieszkańców Krakowa, jak m.in. spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych oraz przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym.

Strażnicy Miejscy tej nocy pracowali w rejonie Rynku Głównego i Małego Rynku, Placu Wszystkich Świętych, na Plantach, na Bulwarze Czerwieńskim, na Placu na Groblach oraz na Kazimierzu, a także przy Dworcu MDA.

Poniżej możecie zobaczyć czego dotyczyły przykładowe interwencje krakowskiej Straży Miejskiej.

– ul. św. Tomasza – udzielono pomocy pobitemu mężczyźnie, który leżał nieprzytomny na chodniku. Wezwano na miejsce pogotowie, które zabrało go do szpitala,

– okolice Galerii Krakowskiej – ujawniono 2 osoby nieletnie w stanie nietrzeźwości, które zakupiły alkohol w pobliskim sklepie. Całość sprawy przekazano policji,

– ul. Grodzka/pl. Dominikański – ujawniono mężczyznę, który oddawał mocz na chodnik. Został ukarany mandatem karnym – 500 zł.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale