Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościChirurgia Ptozy (Opadające Powieki) W "Żeromskim"

Chirurgia Ptozy (Opadające Powieki) W „Żeromskim”

Lekarze z Oddziału Okulistycznego krakowskiego szpitala „Żeromskiego” jako pierwsi w Małopolsce wykonują w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia zabiegi polegające na chirurgicznej korekcie ptozy (padaniu powiek) w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Operują zarówno dorosłych jak i dzieci.


Jak informuje szpital: Ptoza to opadnięcie powieki górnej ze względu na dysfunkcję mięśnia dźwigacza, które poprzez zwężenie szpary powiekowej, pogarsza widzenie. Problem ten może występować zarówno u dzieci jak i dorosłych. Zabieg operacyjny wskazany jest w opadaniu powiek przesłaniającym częściowo lub całkowicie źrenicę oraz zaburzającym funkcje widzenia. Wybór metody operacyjnej zależy przede wszystkim od tego, czy u pacjenta zachowana jest czynność mięśnia dźwigacza powieki i czy wcześniej był już operowany.

Kwalifikacje do zabiegów chirurgicznej korekty ptozy odbywają się w czwartki, w ramach przyszpitalnej Poradni Okulistycznej.
 Zabiegi przeprowadzane są w ramach jednodniowej hospitalizacji w Oddziale.

Jak zapisać się na konsultację i zabieg?
1. Weź od swojego Lekarza rodzinnego lub Lekarza okulisty skierowanie do poradni okulistycznej.
2. Zadzwoń do Naszej Rejestracji, pod numer telefonu 12 622 94 04 i umów termin kwalifikacji.
3. Podczas wizyty w naszej Poradni zbada cię Lekarz i Ortoptysta, którzy dokonają kwalifikacji i zaproponują termin zabiegowy.

Zapraszamy Pacjentów na badania kwalifikacyjne i zabiegi, a Lekarzy zachęcamy do kierowania swoich pacjentów z problemem opadania powiek do naszego Szpitala.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale