Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościDzień dziecka w Przylasku Rusieckim

Dzień dziecka w Przylasku Rusieckim

1 czerwca, w Dzień Dziecka, plaża w Przylasku Rusieckim zaprasza na piknik z atrakcjami dla dzieci. Jednak na oficjalne otwarcie kąpieliska trzeba będzie zaczekać jeszcze dwa tygodnie. Sezon kąpielowy w Przylasku Rusieckim, z pełną obsługą ratowników, rozpocznie się 15 czerwca.


Przypomnijmy, że Przylasek Rusiecki, ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Nowej Huty, przeszedł modernizację, dzięki której zyskało wiele udogodnień. Od teraz do plaży nie prowadzi już gruntowa droga, ale asfaltowa z parkingiem. Samochody nie będą już parkować bezpośrednio przy plaży, co zapewnia ciszę i czyste powietrze w tej malowniczej części miasta. Do strefy kąpielowej prowadzą teraz wygodne ścieżki spacerowe oraz pomosty wzdłuż brzegu zbiornika. Przy plaży znajdują się trzy boiska do piłki plażowej oraz plac zabaw. Dostępny jest także pływający basen dla dzieci, do którego można się dostać pomostem.


Miasto Kraków informuje również, że obecnie trwają prace naprawcze związane z awarią w budynku socjalnym. Przygotowano tymczasowe sanitariaty przed budynkiem, a dla odwiedzających dostępne są także zewnętrzne prysznice.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale