Quantcast
wtorek, 28 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościFundacja Ronalda McDonalda przekazała szpitalowi Żeromskiego łóżka dla rodziców

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała szpitalowi Żeromskiego łóżka dla rodziców

Osiem łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda trafiło do krakowskiego szpitala im. Stefana Żeromskiego, które będą służyć rodzicom, którzy podczas hospitalizacji dzieci czuwają przy nich w szpitalu cały czas. Darowiznę sfinansowali Melita Filo, Dorota Erazmus-Rogóż, Tomasz Wąsik i Andrew Brochocki, franczyzobiorcy McDonald’s Polska.


Spanie na wygniecionych materacach, twardych krzesłach i niewygodnych fotelach to wciąż codzienność rodziców czuwających przy dzieciach na wielu oddziałach pediatrycznych w Polsce. Te realia sprawiają, że mnóstwo rodzin czuje się w szpitalach niechcianymi gośćmi. Wyrazem namacalnego wsparcia dla rodzin hospitalizowanych dzieci są łóżka, które Fundacja Ronalda McDonalda od 2015 r. przekazuje szpitalom w całej Polsce. Łącznie do użytku rodzin przekazano już 1101 łóżek 63 szpitalom w całym kraju. Do „Żeromskiego” przyjechało osiem i już są na salach.

Lech Kucharski, pełniący obowiązki Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie: Dzięki pomocy fundacji Ronalda McDonalda teraz  rodzice mają do dyspozycji wygodne łózka. Jestem przekonany, że wypoczęci i wyspani dorośli będą mniej zestresowani chorobą dziecka, zaopiekują się nim należycie, będą bardziej wyrozumiali i cierpliwi. Takie inicjatywy lokalnych przedsiębiorców są bardzo cenne, cieszę się, że udało się nawiązać współpracę.

Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są przede wszystkim wielofunkcyjne i kompaktowe. Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z donatorami wspierającymi naszą misję „Aby rodzina mogła być razem” nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka–pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych – zaznacza Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale