Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościHistoryczne tramwaje z Warszawy i Poznania na krakowskich ulicach

Historyczne tramwaje z Warszawy i Poznania na krakowskich ulicach

W nadchodzącą niedzielę, 23 czerwca, Krakowska Linia Muzealna zaprasza na wyjątkową okazję przejażdżki historycznymi tramwajami, które przybyły do Krakowa na wakacje dzięki wymianie z Warszawą i Poznaniem. Jest to pierwsza taka możliwość w tym roku, by wsiąść do tramwajów oficjalnie zaprezentowanych 7 czerwca w zajezdni Nowa Huta.


Na linii nr 0, łączącej Dajwór z pętlą Cichy Kącik, kursować będzie czerwony warszawski wagon 13N, znany jako „Parówka”. Z kolei na linię nr 7, prowadzącą z pętli Krowodrza Górka do pętli Dąbie, wyjadą dwa wagony 102Na – zielona „Księżniczka” z Poznania oraz niebieski tramwaj z Krakowa. To szczególna okazja, ponieważ w 22-letniej historii Krakowskiej Linii Muzealnej jest to dopiero drugi raz, gdy zabytkowe tramwaje pojawią się na tej trasie.

Pomysł na to wydarzenie narodził się po zeszłorocznym sukcesie linii nr 23, gdzie przejażdżki zabytkowymi tramwajami cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy zdecydowali się kontynuować ten trend, przygotowując wyjątkową atrakcję na tegoroczne wakacje. Obecnie w rozkładzie jazdy brak linii nr 7, co stwarza idealną okazję do przypomnienia tej trasy zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym Kraków.

Dodatkową atrakcją dla pasażerów będzie spotkanie historycznych tramwajów z linii nr 7 ze współczesnymi wagonami z linii nr 17 na pętli Dąbie. Ze względu na prowadzone prace remontowe, linia nr 17 kończy tam swoją trasę. Taka sytuacja odzwierciedla dawną rzeczywistość z lat 70. i 90. XX wieku, kiedy to właśnie linie nr 7 i 17 spotykały się na tej pętli.

Podróżowanie Krakowską Linią Muzealną odbywa się zgodnie z obowiązującą taryfą biletową dla I strefy. Na liniach 0 i 7 honorowane są bilety okresowe na wszystkie linie. Obsługę konduktorską zapewnią członkowie Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych, którzy będą wręczać pasażerom pamiątkowe bilety.

Szczegółowe rozkłady jazdy linii nr 0 i 7 można znaleźć na stronie www.mpk.krakow.pl.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale