Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościIrakijka udawała Hiszpankę na krakowskim lotnisku

Irakijka udawała Hiszpankę na krakowskim lotnisku

W piątek 6 października na lotnisku w Balicach Straż Graniczna zatrzymała 21-letnią Irakijkę, która przyleciała na podkrakowskie lotnisko z Grecji i podczas kontroli granicznej korzystała z hiszpańskiego paszportu, który okazał się być autentyczny jednak należał od do 38-letniej Hiszpanki.


Jak informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej: Obywatelka Iraku przyleciała z Krety. Po sprawdzeniu dokumentu, który okazała po kontroli w dostępnych systemach poszukiwawczych SG oraz bazie Interpol okazało się, że jest on zastrzeżony i podlega zatrzymaniu. W trakcie kontroli szczegółowej cudzoziemka oświadczyła, że jest obywatelką Iraku, na dowód czego okazała w telefonie zdjęcie strony personalizacyjnej swojego paszportu.

Kobiecie przedstawiono zarzut usiłowania przekroczenia granicy państwowej przy użyciu podstępu co do własnej tożsamości, w związku z posłużeniem się cudzym dokumentem. W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanej kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu oraz złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze tj. 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok oraz obowiązek pokrycia kosztów postępowania sądowego. Dokument zatrzymano jako dowód w sprawie.

Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wobec Irakijki wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemki do powrotu.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale