Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościKolejne kładki pieszo-rowerowe

Kolejne kładki pieszo-rowerowe

W nocy krakowska GDDKiA zamontowała przęsło nowej kładki dla pieszych i rowerzystów w Modlnicy, nad drogą krajową nr 94. Operacja ta wymagała 40-minutowego zamknięcia trasy. Oprócz tej kładki, budujemy jeszcze dwie podobne konstrukcje w Mogilanach i Głogoczowie.


Przęsło, które waży 30,4 tony, ma 47 metrów długości i 3,2 metra szerokości, zostało dostarczone na plac budowy miesiąc temu. Aby je zamontować, trzeba było zamknąć ruch pomiędzy węzłami Modlniczka i Modlnica. Prace rozpoczęły się o 23:00, a przęsło umieszczono na przygotowanych wcześniej podporach. Dzięki sprawnej organizacji, ruch na IV obwodnicy Krakowa przywrócono już o 23:40.

Mieszkańcy gminy Wielka Wieś, przemieszczający się pomiędzy ulicami Wiązową i Św. Wojciecha w Modlnicy, obecnie korzystają z dwóch przejść dla pieszych zlokalizowanych na zjazdach łączących ulicę Częstochowską z północną obwodnicą Krakowa. Droga krajowa nr 94, biegnąca między węzłami Modlnica i Modlniczka, w przyszłości stanie się częścią trasy S52.

Zgodnie z przepisami, na drogach ekspresowych oraz łącznicach nie mogą znajdować się przejścia dla pieszych. Trasa S52 połączy się z ulicą Częstochowską na węźle Modlnica, eliminując możliwość przechodzenia pieszych przez nowe łącznice. W związku z tym, powstaje kładka około 400 metrów na zachód od ulicy Częstochowskiej, aby zapewnić bezpieczne przejście pieszym i rowerzystom.

Nowa kładka będzie miała 70 metrów długości i 4 metry szerokości. Przewiduje się, że budowa zakończy się w listopadzie.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale