Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościŁóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala Żeromskiego od Fundacji Ronalda McDonalda

Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala Żeromskiego od Fundacji Ronalda McDonalda

Do Oddziału Dermatologicznego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie trafiło sześć nowych łóżek, przekazanych przez Fundację Ronalda McDonalda. Łóżka te będą dostępne dla rodziców, którzy czuwają przy swoich dzieciach przez cały okres hospitalizacji. Darowiznę tę sfinansowali licencjobiorcy McDonald’s Polska z Krakowa.


Cieszymy się, że rodzice naszych pacjentów będą mogli opiekować się swoimi dziećmi w komfortowych warunkach. Dzięki wygodnym łóżkom zapewnimy im zdrowy i spokojny sen mimo utrapień związanych z chorobą – mówi dr n.med.Paweł Brzewski, ordynator Oddziału Dermatologicznego.

Od 2015 roku Fundacja Ronalda McDonalda przekazała już 1586 łóżek do 109 szpitali w całej Polsce, oferując tym samym konkretne wsparcie dla rodzin dzieci leczonych w szpitalach. W wielu placówkach, gdzie standardowe wyposażenie nie spełnia potrzeb rodziców, spanie na niewygodnych łóżkach polowych, materacach czy fotelach to wciąż codzienność. Fundacja stara się poprawić te warunki, zapewniając rodzicom wygodne miejsce do odpoczynku, co ma kluczowe znaczenie dla ich kondycji fizycznej i psychicznej.

Dzięki wsparciu Fundacji, w szpitalach na terenie całej Polski udało się stworzyć bardziej komfortowe warunki dla rodziców, którzy spędzają długie noce przy swoich dzieciach, często w trudnych momentach ich życia.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale