niedziela, 12 marca, 2023

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościNielegalnie z Indii do Polski

Nielegalnie z Indii do Polski

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Krakowie przeprowadzili kontrolę legalności pobytu w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie w wyniku której zatrzymali dwóch obywateli Indii. Zatrzymani mają dokładnie taką samą ścieżkę podróży z Indii do Polski.


Ze swojego kraju udali się  do Mołdawii, stamtąd autobusem pojechali na Ukrainę, gdzie „planowali” podjąć naukę, jednak okazało się nagle, że panują tam złe warunki i po tygodniu opuścili Ukrainę docierając do Węgier jako wojenni uchodźcy. Tam otrzymali dokument Ideiglenes Tarózkodȧsra Jogositó Igazolȧs Adatlap”, który uprawniał ich do pobytu na terytorium Węgier, jednak jeszcze tego samego dnia przyjechali do polski, aby podjąć naukę na studiach.

Jak informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej – Uznano, że cudzoziemcy świadomie i z premedytacją dostali się na Ukrainę, aby następnie jako uchodźcy wojenni przekroczyć granicę zewnętrzną Schengen na Węgrzech i bez kontroli na granicach wewnętrznych dostać się do Polski. Komendant PSG w Krakowie wobec obywateli Indii wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu w terminie 30 dni oraz orzekł o zakazie wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres 1 roku.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale