Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościNowe wyposażenie dla SORu Szpitala Uniwersyteckiego

Nowe wyposażenie dla SORu Szpitala Uniwersyteckiego

1 grudnia 2023 roku Szpital Uniwersytecki w Krakowie zawarł umowę z Ministrem Zdrowia na realizację projektu inwestycyjnego o nazwie „Podniesienie jakości i bezpieczeństwa udzielanych świadczeń zdrowotnych poprzez doposażenie w sprzęt medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i pracowni diagnostycznych”. Projekt ten jest finansowany z Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych, który jest częścią Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia.


W ramach tego porozumienia, szpital otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 285 000 zł na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. Wśród zakupionego wyposażenia znajduje się m.in. zestaw endoskopowy z opcją sztucznej inteligencji i kompletem endoskopów, mobilne urządzenia USG wyposażone w trzy różne głowice – convex, liniową i kardiologiczną, gastroskop zabiegowy oraz myjnia endoskopowa.

Inwestycje te umożliwią usprawnienie funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, zwiększą bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów i personelu medycznego. Dodatkowo, nowoczesny sprzęt endoskopowy zwiększy efektywność i zmniejszy inwazyjność wykonywanych procedur medycznych.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale