Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościObywatele Gruzji okradali krakowskie sklepy z elektroniką

Obywatele Gruzji okradali krakowskie sklepy z elektroniką

Krakowska policja zatrzymała dwóch obywateli Gruzji, oskarżonych o szereg kradzieży elektroniki w różnych częściach miasta. Dodatkowo, jeden z nich złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i używał fałszywych tablic rejestracyjnych. Teraz obaj mężczyźni staną przed sądem.


3 lipca funkcjonariusze z Wydziału Sztabu Policji Komendy Miejskiej w Krakowie pojechali do centrum handlowego na południu miasta, według posiadanych informacji mieli tam przebywać mężczyźni podejrzani o kradzieże elektroniczne. Na miejscu pracownik ochrony zidentyfikował dwóch mężczyzn jako złodziei, co potwierdziły nagrania monitoringu. Po wylegitymowaniu i przeszukaniu samochodu, w którym przybyli, znaleziono skradziony towar.

Dodatkowo, ujawniono, że 30-latek przyjechał na miejsce samochodem, mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, i to na rejestracjach przypisanych do innego auta. Obydwaj zostali zatrzymani i przetransportowani do aresztu. Dochodzenie wykazało, że od końca czerwca 30-latek wielokrotnie okradał sklepy z elektroniką, a jego młodszy wspólnik dołączył do niego w dwóch przypadkach.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Krakowie: Straty związane z ich przestępczą działalnością zostały wycenione na ponad 6700 złotych. Ponieważ mężczyźni podczas wizyt w sklepach najpierw usuwali zabezpieczenia antykradzieżowe, a następnie wynosili łupy bez zapłaty, usłyszeli oni zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo 30-latek odpowie za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz używanie tablicy rejestracyjnej nieprzypisanej do jego pojazdu. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokuratura zastosowała wobec nich policyjny dozór, zostały zatrzymane im paszporty oraz wydano wobec nich postanowienia o zakazie opuszczania kraju.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale