Quantcast
wtorek, 28 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościObywatele Iraku, Syrii, Turcji i Iranu zatrzymani w Krakowie przez Straż Graniczną

Obywatele Iraku, Syrii, Turcji i Iranu zatrzymani w Krakowie przez Straż Graniczną

Karpacki Oddział Straży Granicznej poinformował, że w ostatnim czasie na terenie Małopolski, a konkretnie w Krakowie, Tarnowie oraz Zakopanem zatrzymano 48 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę naszego kraju.


Jak informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej:  25 września br. funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie dokonali zatrzymania na autostradzie A4 4 Gruzinów, którzy przewozili 18 cudzoziemców (9 obywateli Iraku, 6 obywateli Syrii, 2 obywateli Turcji oraz 1 obywatela Iranu), wśród których znajdowało się 12 mężczyzn, 2 kobiety i 4 osoby nieletnie.

W tym samym dniu funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem zatrzymali w rejonie byłego przejścia granicznego w Chyżnem grupę 14 cudzoziemców przewożonych przez syryjskiego kierowcę. W grupie 14 obywateli Turcji znajdowało się 5 mężczyzn, 4 kobiety oraz 5 osób nieletnich.

26 września br. funkcjonariusze Placówki SG w Tarnowie w rejonie Brzeska zatrzymali gruzińskiego kierowcę przewożącego 10 cudzoziemców, z których 3 okazało się obywatelami Syrii, a 7 obywatelami Turcji. W grupie znajdowało się 5 mężczyzn, 1 kobieta i 4 dzieci.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale