Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościOjciec i syn brutalnie pobili maczetą 20-latka na Prądniku Czerwonym

Ojciec i syn brutalnie pobili maczetą 20-latka na Prądniku Czerwonym

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn, ojca i syna, odpowiedzialnych za brutalne pobicie 20-letniego mężczyzny maczetą. Ofiara, z poważnymi obrażeniami głowy, została przewieziona do szpitala w stanie krytycznym. Sprawcom przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa i zostali tymczasowo aresztowani.


Incydent miał miejsce 18 czerwca na Prądniku Czerwonym. Po południu krakowska policja otrzymała zgłoszenie o brutalnym ataku na młodego mężczyznę. Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci, którzy przeprowadzili oględziny i ustalili przebieg wydarzeń. Intensywne działania policji doprowadziły do zidentyfikowania dwóch podejrzanych – ojca i syna. 20 czerwca młodszy z napastników został zatrzymany w miejscu w którym się ukrywał, natomiast jego ojciec nadal był poszukiwany. Dzień później, 39-letni mężczyzna sam zgłosił się na komendę, gdzie został aresztowany.

Śledztwo ujawniło, że 18 czerwca rano między sprawcami a ofiarą doszło do kłótni. Kilka godzin później, sprawcy zauważyli poszkodowanego i rozpoczęli pościg po osiedlu, który zakończył się brutalnym atakiem maczetą. 20-latek z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie jego stan obecnie jest stabilny.

Obydwaj napastnicy usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa i 22 czerwca zostali tymczasowo aresztowani na mocy decyzji sądu.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale