Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPanattoni Park Kraków East IV ukończony. Deweloper uzyskał 10,5 mln euro kredytu...

Panattoni Park Kraków East IV ukończony. Deweloper uzyskał 10,5 mln euro kredytu od BGK

Panattoni ukończyło budowę kolejnej małopolskiej inwestycji – Panattoni Park Kraków East IV. Realizacja będzie sfinansowana kredytem w wysokości 10,5 mln euro, którego udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Obiekt został w całości wynajęty przez firmę OMEGA Pilzno.


Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończył budowę kolejnej małopolskiej inwestycji – Panattoni Park Kraków East IV. Realizacja będzie sfinansowana kredytem w wysokości 10,5 mln euro, którego udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Obiekt został w całości wynajęty przez firmę OMEGA Pilzno.

Finansowanie bankowe Panattoni Park Kraków East IV to drugi – w krótkim czasie – kredyt dla dewelopera na inwestycję w Małopolsce. W tym miesiącu firma otrzymała również kredyt na realizację projektu City Logistics Kraków III.

– „Nasze inwestycje są wysoko oceniane przez instytucje finansowe, czego najlepszym potwierdzeniem jest uzyskanie kolejnego znaczącego kredytu – na realizację Panattoni Park Kraków East IV. Obiekt powstał w Niepołomicach, jednej z najbardziej atrakcyjnych pod kątem lokowania nieruchomości przemysłowych lokalizacji w Małopolsce i został już w pełni skomercjalizowany. Dziękujemy Bankowi Gospodarstwa Krajowego za zaufanie i partnerską współpracę” – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Cała powierzchnia Panattoni Park Kraków East IV – 18 100 m kw. – została wynajęta przez OMEGA Pilzno, polskiego operatora logistycznego. Nowoczesny magazyn idealnie wpisuje się w długoletnią strategię biznesową firmy – pozwoli na zaoferowanie powierzchni dla klientów i stanie się dobrze skomunikowaną bazą dla floty pojazdów ciężarowych. OMEGA Pilzno skorzysta w nowej lokalizacji z szeregu zrównoważonych i energooszczędnych rozwiązań, a obiekt przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja położona jest w sąsiedztwie węzła autostrady A4. 

Aktywnie na rynku krakowskim. W ubiegłym roku deweloper sfinalizował swoją największą inwestycję w regionie małopolskim – Panattoni Park Kraków North o powierzchni 56 500 m kw. oraz dwa parki zlokalizowane w Skawinie: Panattoni Park Kraków West I oraz Panattoni Park Kraków West III. W tym roku oddane zostały dwie inwestycje: City Logistics Kraków Airport II oraz Panattoni Park Kraków East IV, a w budowie pozostaje City Logistics Kraków III.

„Krakowski rynek nieruchomości przemysłowych jest specyficzny – ze względu na ograniczoną dostępność gruntów, charakteryzuje się relatywnie niewielkim nasyceniem i co za tym idzie jednym z najniższych wskaźników pustostanów w kraju. Jednocześnie potencjał jest ogromny, a stoi za nim przede wszystkim kapitał ludzki – druga co do wielkości populacja w kraju i prężny ośrodek akademicki. Panattoni konsekwentnie rozwija w regionie swoje portfolio, by sprostać popytowi” – wyjaśnia Karina Trojańska.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale