Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPanattoni z finansowaniem na City Logistics Kraków III – 21 mln euro...

Panattoni z finansowaniem na City Logistics Kraków III – 21 mln euro od mBanku

Panattoni otrzymało wsparcie finansowe na rozwój projektu City Logistics Kraków III. Kredyt w wysokości 21 mln euro, udzielony przez mBank, umożliwi finalizację budowy nowoczesnego parku logistycznego w strategicznie położonej Nowej Hucie, dzielnicy Krakowa.


Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, otrzymał wsparcie finansowe na rozwój projektu City Logistics Kraków III, który jest odpowiedzią na rosnące potrzeby sektora e-commerce. Kredyt w wysokości 21 mln euro, udzielony przez mBank, umożliwi finalizację budowy nowoczesnego parku logistycznego w strategicznie położonej Nowej Hucie, dzielnicy Krakowa.

Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer, Panattoni, komentuje: – „Powierzchnie w parkach miejskich stanowią kluczowe ogniwo usprawniające operacje e-commerce, umożliwiając efektywną dystrybucję towarów na ostatniej mili. To niezwykle istotne w Krakowie, mieście z potężnym potencjałem rynkowym i blisko 800 tys. mieszkańców. Inwestycja w City Logistics Kraków III jest naszą odpowiedzią na szybko rosnące zapotrzebowanie na usługi logistyczne zoptymalizowane pod kątem e-handlu. Według Globaldata, rynek e-commerce w Polsce ma wzrosnąć o 38% do 2027 roku, osiągając wartość ponad 24 mld euro”.

Raport „City Logistics. Real estate strategies in post-pandemic Europe” przygotowany przez Cushman & Wakefield wskazuje, że aż 60% z 676 mld euro zakupów internetowych w 2027 roku w Europie, czyli około 407 mld euro, zostanie dostarczone bezpośrednio do konsumentów. – „Te prognozy podkreślają znaczenie rozwijania infrastruktury logistycznej, zdolnej sprostać wyzwaniom szybkiego dostarczania przesyłek. Dzięki wsparciu finansowemu od mBank, City Logistics Kraków III stanie się istotnym elementem tego procesu, przyczyniając się do przyspieszenia rozwoju miejskiej logistyki w Krakowie” – dodaje Karina Trojańska. Po zrealizowaniu tej inwestycji zasoby miejskie stanowić będą blisko jedną czwartą całego małopolskiego wolumenu Panattoni. 

Zakończenie budowy City Logistics Kraków III, o powierzchni ponad 25 500 m kw., planowane jest na sierpień 2024 roku. Park zaoferuje najemcom nie tylko wysoki standard ekologiczny, ale również zaawansowane technologicznie rozwiązania wspierające efektywność operacyjną i wellbeing użytkowników. Projekt, certyfikowany metodą BREEAM na poziomie Excellent, obejmuje rozwiązania w zakresie oszczędności energii i wody. Zostanie przystosowany do potrzeb branży e-commerce i lekkiej produkcji.

Park położony jest w Nowej Hucie w pobliżu DK 79, tuż obok drogi ekspresowej S7 oraz niedaleko jej węzła z autostradą. Ma też znakomity dostęp do komunikacji miejskiej (pętla tramwajowo-autobusowa Pleszów).

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale