Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPasażerowie komunikacji miejskiej przede wszystkim nie życzą sobie głośnej muzyki

Pasażerowie komunikacji miejskiej przede wszystkim nie życzą sobie głośnej muzyki

W ostatnich dwóch miesiącach na stronie mpk.krakow.pl przeprowadzono ankietę, w której pasażerowie mogli głosować na zachowania, które najbardziej cenią w komunikacji miejskiej. W sumie oddano prawie 3 000 głosów. Wyniki tej sondy pokazują, że największą liczbą głosów, bo aż 33%, to oczekiwanie pasażerów, by inni nie słuchali głośno muzyki podczas jazdy.


Na drugim miejscu, z wynikiem 26% głosów, znalazło się oczekiwanie, aby pasażerowie nie blokowali drzwi w tramwajach i autobusach, co utrudnia wsiadanie i wysiadanie z pojazdu, nawet gdy w środku jest dostatecznie dużo miejsca.

Jako trzecie najbardziej pożądane zachowanie, z 14% głosów, wskazano ustępowanie miejsca osobom, które tego potrzebują – zachowanie, które jest również promowane przez MPK SA w Krakowie w ramach kampanii „Bądź wrażliwy – ustąp miejsca”.

Ponadto, pasażerowie wyrazili oczekiwanie, że ich współpasażerowie będą dbać o czystość i nie śmiecić w pojazdach (11% głosów), będą zdejmować plecaki podczas podróży (10% głosów), a także będą zwracać znalezione przedmioty, które ktoś inny mógł zgubić (6% głosów).

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale