Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPetycja o więcej autobusów MPK do krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego

Petycja o więcej autobusów MPK do krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego

My, niżej podpisani Pracownicy i Pacjenci Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zwracamy się z prośbą o podjęcie niezwłocznych działań w celu zwiększenia liczby linii autobusowych kursujących ulicą Jakubowskiego i  zatrzymujących się na przystanku „Szpital Uniwersytecki/Instytut Pediatrii 01” oraz „Szpital Uniwersytecki/Instytut Pediatrii 02”, jak również zwiększenia częstotliwości już kursujących na tej trasie. 


Taki wstęp ma petycja wystosowana do Prezydenta Miasta Krakowa oraz Zarządu MPK Kraków. Jak informuje Szpital Uniwersytecki w Krakowie – aktualnie dojazd do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie obsługiwany jest przez trzy linie autobusowe: dwie miejskie (125 i 513) oraz jedną aglomeracyjną (204). Jednakże, tylko jedna z nich, autobus numer 513, kursuje bezpośrednio z centrum miasta, a pozostałe linie nie docierają do głównych węzłów komunikacyjnych. Dodatkowo, frekwencja tych autobusów, która wynosi maksymalnie trzy do czterech na godzinę, nie zaspokaja potrzeb użytkowników, szczególnie tych odwiedzających Szpital Uniwersytecki. Wielu z nich to osoby starsze lub cierpiące na różne dolegliwości, dla których nawet krótki spacer pod górę z przystanków przy ulicy Wielickiej może stanowić poważne wyzwanie.

Biorąc pod uwagę, że Szpital Uniwersytecki jest największą wysoko specjalistyczną jednostką medyczną w regionie, z prawie 650 tysiącami ambulatoryjnych porad udzielonych w zeszłym roku i 100 tysiącami hospitalizacji, istotne jest, by dostępność transportu była na wysokim poziomie. Placówka ta obejmuje również Szpitalny Ośrodek Ratunkowy, który jest częścią Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof, co podkreśla potrzebę sprawnie funkcjonującej komunikacji miejskiej z przystankami bezpośrednio przy szpitalu.

Petycję możecie znaleźć i podpisać w tym miejscu. Na chwilę obecną (wtorek, 2 lipca godz. 21:20) petycję podpisało już 1087 osób.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale