Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPowiat krakowski. Policja zatrzymała dwóch dilerów.

Powiat krakowski. Policja zatrzymała dwóch dilerów.

18 kwietnia br., w ramach prowadzonego dochodzenia pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków – Prądnik Biały, kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili operację, która doprowadziła do aresztowania dwóch młodych mieszkańców Krakowa – 20-latka i 23-latka. Obaj są podejrzani o handel dużymi ilościami narkotyków.


Podczas śledztwa funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 10 kilogramów narkotyków, w tym blisko 10 kilogramów marihuany, które 10 kwietnia znaleziono przy 40-latku. Śledztwo ujawniło, że narkotyki dostarczyli młodzi mężczyźni z Krakowa, współpracując przy tym z innymi osobami.

18 czerwca, kryminalni z Krakowa, przy wsparciu kontrterrorystów z Krakowa i Kielc, przeprowadzili zaplanowaną akcję. Policjanci równocześnie wkroczyli do domów podejrzanych. Jeden z nich próbował uciekać przez balkon, ale szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Podczas przeszukania domów podejrzanych, policja znalazła i zabezpieczyła dowody w sprawie, w tym gotówkę w różnych walutach o łącznej wartości 515 euro oraz 7 gramów marihuany znalezionych u 20-latka.

Tego samego dnia, obaj mężczyźni zostali przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Prądnik Biały, gdzie usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem i handlem blisko 10 kilogramami marihuany. Dodatkowo, 20-latek został oskarżony o posiadanie dodatkowych 7 gramów narkotyków.

19 czerwca, sąd przychylił się do wniosku prokuratury i nałożył na podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do aresztu śledczego. Za zarzucane im przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale