Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościProfesor Scott Barteltt z Filadelfii przyjechał do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Profesor Scott Barteltt z Filadelfii przyjechał do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Kierownik Oddziału Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń USDK – dr Beata Stanek zaprosiła do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie gości z Filadelfii – światowej sławy profesora Scotta Barteltta – kierownika Oddziału Chirurgii Plastycznej z CHOP w Filadelfii, konsultanta krajowego  ds. leczenie wad twarzoczaszki, oraz jego współpracowników – dr Laure Humphries oraz Benjamina B. Massenburga.


Przez kilka dni, dwa zespoły chirurgiczne wspólnie przeprowadzały operacje dzieci z najbardziej skomplikowanymi wadami twarzoczaszkowymi, takimi jak zespół Aperta, Cruzona, Phaiffera, a także u dzieci z wadami porozszczepowymi. Te wady rozwijają się już w okresie płodowym i charakteryzują się przedwczesnym zamykaniem się szwów czaszkowo-twarzowych. Dzieci urodzone z takimi problemami wymagają złożonego, wieloetapowego leczenia, w czym od lat pomaga polski zespół lekarzy pod kierunkiem profesora Barteltta Scotta.

Operacje te są wyjątkowo skomplikowane i obejmują precyzyjne wycinanie fragmentów twarzy oraz czaszki i ich stabilizowanie za pomocą specjalnych zewnętrznych elementów, które umożliwiają późniejsze przesunięcie kości. Te skomplikowane zabiegi chirurgiczne dają dzieciom szansę na prawidłowy rozwój, poprawiają jakość życia oraz zwiększają akceptację wśród rówieśników.

Bardzo cieszymy się ze współpracy z tak uznanym chirurgiem, którego osiągnięcia są cenione na całym świecie. Wyczekujemy tych wizyt – dzięki nim corocznie nasz zespół nabiera nowych umiejętności, a to pozwala leczyć naszych pacjentów na naprawdę światowym poziomie.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale