Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościRosjanka i Gruzin zlekceważyli przepisy pobytowe

Rosjanka i Gruzin zlekceważyli przepisy pobytowe

W poniedziałek funkcjonariusze Straży Granicznej z Krakowa zatrzymali dwie osoby: obywatelkę Rosji i obywatela Gruzji. Kontrola wykazała, że oboje powinni opuścić strefę Schengen odpowiednio 193 i 315 dni temu.


Szczegółowe czynności wykazały, że 23-letnia Rosjanka przyjechała do Polski w połowie października 2021 roku na podstawie wizy długoterminowej typu D. Początkowo zatrudniła się w Łodzi w branży odzieżowej, a następnie przeniosła się do Krakowa, gdzie mimo braku legalnego statusu, uzasadniała swoje dalsze pozostanie chęcią podjęcia nauki.

Z kolei 30-letni Gruzin przekroczył granicę Polski pod koniec grudnia 2021 roku. Rozpoczął pracę w przetwórni mięsa w powiecie starachowickim, później został taksówkarzem w Krakowie, a ostatnio pracował jako dostawca jedzenia.

Rosjanka powinna była opuścić Polskę najpóźniej 1 grudnia zeszłego roku. Gruzin zaś miał obowiązek wyjechać z Polski w ciągu 30 dni po zakończeniu stanu zagrożenia epidemiologicznego, co zignorował, co sprawiło, że jego pobyt w kraju stał się nielegalny.

W dniu kontroli Rosjanka przebywała nielegalnie na terenie RP od 193 dni, a Gruzin od 315 dni. W odpowiedzi na te naruszenia, Komendant Placówki SG w Krakowie wydał nakaz opuszczenia kraju dla obojga, wraz z zakazem wjazdu do strefy Schengen na okres sześciu miesięcy.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale