Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościStraż Graniczna zatrzymała na lotnisku mężczyzn w konflikcie ze „skarbówką”

Straż Graniczna zatrzymała na lotnisku mężczyzn w konflikcie ze „skarbówką”

We wtorek 17 stycznia funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie – Balicach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli „konflikt” ze „skarbówką”. Był to 76-letni obywatel Wielkiej Brytanii oraz 59-letni Polak.


76-latek z Wielkiej Brytanii został zatrzymany gdy chciał wylecieć do Bristolu. Jak się okazało był poszukiwany przez policję. Jeden z warszawskich sądów wydał za nim list gończy celem odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności w związku za niewykonaną karę grzywny na kwotę 7 000 zł – dopuścił się on zaległości w płaceniu podatków. Jednocześnie sąd zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do zakładu karnego w przypadku wpłaty grzywny – co też mężczyzna uczynił – po czym został zwolniony i odleciał do ojczyzny.

Z kolei drugi mężczyzna, 59-letni Polak przyleciał z Bristolu i po jego sprawdzeniu również okazało się, że jest poszukiwany przez policję do zatrzymania i doprowadzenia do jednego z małopolskich urzędów skarbowych na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę, celem wykonania z nim czynności procesowych. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji służbowej zatrzymany został przekazany funkcjonariuszom Policji.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale