Quantcast
niedziela, 16 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościSyryjczycy chcieli nielegalnie dostać się do Polski. Zostali zatrzymani na lotnisku w...

Syryjczycy chcieli nielegalnie dostać się do Polski. Zostali zatrzymani na lotnisku w Balicach.

W pierwszych dniach nowego roku na lotnisku w Krakowie-Balicach, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali ośmiu cudzoziemców, którzy korzystając z podrobionych dokumentów próbowali nielegalnie dostać się do Polski.


Mężczyźni w wieku od 20 do 53 lat narodowości syryjskiej przylecieli do Krakowa z Aten. Posłużyli się oni podrobionymi dokumentami tożsamości lub autentycznymi wydanymi m.in. Polsce, Niemczech, Królestwie Niderlandów, Hiszpanii i Grecji. Niektóre dokumenty zostały przerobione poprzez wymianę zdjęć, a w innych przerobiono ostatnie cyfry w dacie ważności. Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie – Balicach zatrzymali wszystkich mężczyzn, a podrobione i przerobione dokumenty zostały zatrzymane jako dowody.

Syryjczycy usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu i podrobienia dokumentu. Przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali odpowiedzialności.

Jak informuje Straż Graniczna: W porozumieniu z właściwym Prokuratorem wobec obywateli Syrii ustalono karę od 4 do 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 1 roku, a w dwóch przypadkach na 2 lata oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na tablicy sądu przez okres 6 miesięcy. Dodatkowo jeden z cudzoziemców został objęty dozorem kuratora. Ponadto wobec każdego z zatrzymanych Syryjczyków Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale