Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościUkradli rowery w Szwajcarii, zatrzymani przez policję na obwodnicy Krakowa

Ukradli rowery w Szwajcarii, zatrzymani przez policję na obwodnicy Krakowa

10 maja bieżącego roku, funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie skierowali się do rejonu południowej obwodnicy miasta, celem zatrzymania dwóch samochodów. W tych pojazdach mieli się znajdować sprawcy, którzy poprzedniej nocy włamali się do sklepu rowerowego w Szwajcarii, kradnąc sprzęty o wartości blisko 450 tysięcy złotych.


Po pewnym czasie, jadąc obwodnicą Krakowa policjanci zauważyli poszukiwane pojazdy. W odpowiednim momencie zatrzymali je do kontroli, w pojazdach znajdowały się cztery osoby – mieszkańcy Małopolski w wieku od 39 do 55 lat, w tym dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Jeden z kierowców nie miał prawa jazdy, a badania wykazały obecność amfetaminy w jego organizmie.

W jednym z pojazdów – busie, znajdowało się 9 elektrycznych rowerów wysokiej klasy, markowa odzież sportowa, zegarki, okulary i plecaki. Żadna z zatrzymanych osób nie mogła wyjaśnić, skąd wzięli te przedmioty.

Dowody zebrane przez policję pozwoliły postawić czworgu osobom zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara od 1 do 10 lat więzienia. Ponadto, jeden z kierowców zostanie oskarżony o prowadzenie pojazdu bez odpowiednich uprawnień i pod wpływem narkotyków, o ile wyniki badań to potwierdzą.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieliczce zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Dodatkowo, podczas przeszukań w miejscu zamieszkania jednej z zatrzymanych osób, policjanci znaleźli kolejne rowery o wartości przekraczającej 200 tysięcy złotych, które również mogą być zdobyczą pochodzącą z kradzieży. Policjanci będą teraz badać legalność pochodzenia tych przedmiotów.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale