Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościW Krakowie urodziły się pięcioraczki. Niestety jedno dziecko zmarło.

W Krakowie urodziły się pięcioraczki. Niestety jedno dziecko zmarło.

Taka ciąża trafia się raz na 52 miliony przypadków, a w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie już po raz drugi na świat przyszły pięcioraczki. Trzy dziewczynki i dwaj chłopcy urodzili się 12 lutego w Krakowie w 28 tygodniu ciąży. Pięcioraczki na świat przyszły poprzez cesarskie cięcie.


Dzięki staraniom lekarzy z zespołu Oddziału Położnictwa i Perinatologii pod kierownictwem profesora Huberta Hurasa, który od ponad 10 tygodni opiekował się ciężarną mamą –  w niedzielę po godzinie 14:00, 12 lutego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przyszły na świat pięcioraczki. Co ciekawe w domu czeka na nich siedmioro rodzeństwa.

Jak informuje Szpital Uniwersytecki: Charles Patrick, Henry James, Elisabeth May, Evangeline Rose oraz Adrianna Daisy ważą od 1400 do 710 gramów i mierzą ok. 40 centymetrów. Wszyscy trafili pod troskliwą opiekę zespołu Oddziału Klinicznego Neonatologii, kierowanego przez profesora Ryszarda Lauterbacha, gdzie spędzą najbliższych kilka tygodni.

Po tych jakże szczęśliwych informacjach przyszedł czas na tragiczną. Po trzech dnia zmarło jedno dziecko. Szpital Uniwersytecki potwierdził, że maleńki Henry James Clarke przegrał walkę o życie.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale