Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościWspólne kontrole policji i inspektorów MPK w nocnych tramwajach

Wspólne kontrole policji i inspektorów MPK w nocnych tramwajach

W nocy z 14 na 15 czerwca w krakowskich tramwajach nocnych przeprowadzono kolejną edycję akcji „Bezpieczny Powrót”. Inspektorzy ruchu MPK, wspólnie z policją, dbali o bezpieczeństwo pasażerów korzystających z nocnej komunikacji. Równocześnie monitorowano zachowanie kierowców w pobliżu tras tramwajowych, sprawdzając ich przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.


Podczas akcji, która trwała od piątku wieczorem do sobotniego poranka (od godziny 20:00 do 4:00), policjanci nałożyli 7 mandatów na łączną kwotę 1300 zł, wystawili 12 pouczeń oraz skierowali jeden wniosek do sądu. Mandaty dotyczyły zarówno kierowców samochodów, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego, jak i pasażerów tramwajów, którzy byli agresywni, wulgarni, śmiecili, pili alkohol lub palili papierosy. Podczas działań zatrzymano również osobę poszukiwaną za unikanie płacenia mandatów.

Do akcji włączyli się także kontrolerzy biletów, którzy sprawdzali, czy pasażerowie nocnych tramwajów posiadają ważne bilety. Aż 73 osoby nie miały przy sobie ważnego biletu.

„Bezpieczny Powrót” to inicjatywa prowadzona w Krakowie od wielu lat. Inspektorzy MPK, podróżując incognito, zwracają uwagę na wszystkie zachowania pasażerów, które mogą zakłócać spokój w tramwajach, takie jak palenie, picie alkoholu, śmiecenie czy agresja. Policjanci i inspektorzy dbają również o bezpieczeństwo kierowców i kontrolerów biletów podczas tych nocnych patroli.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale