Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościZakończył się Festiwal Miłosza

Zakończył się Festiwal Miłosza

Ponad siedemdziesiąt wydarzeń: spotkania, debaty, slamy poetyckie, dyskusje i rozmowy – te na scenie i te w poetyckich kuluarach. 7 czerwca zakończył się tegoroczny Festiwal Miłosza, a jego zwieńczeniem było wręczenie Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, którą w tym roku otrzymała Magdalena Bielska za „Poradnik dla niedawno zmarłych” (Wydawnictwo a5).


Spotkania z takimi twórcami i twórczyniami jak Cynthia Haven, Yang Lian, Monika Herceg, Katja Gorečan, Dmitrij Strocew, Yolanda Castaño czy Hinemoana Baker wywołały wiele wzruszeń i były przyczynkiem do niezliczonych rozmów prowadzonych zarówno w festiwalowych przestrzeniach, jak i na ulicach Krakowa.

Wielbiciele poezji spotykali się w tym roku nie tylko Pałacu Potockich. Festiwalowe wydarzenia organizowane były m.in. w Willi Decjusza, Spółdzielni Ogniwo czy HEVRE. Pojawiała się poezja znana i lubiana przez czytelników, ale również taka, która na festiwalu została odczytana w języku polskim po raz pierwszy.

Festiwal zakończyła Gala Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, podczas której nagrodzono autorkę najlepszej książki poetyckiej wydanej w języku polskim. Wręczono również nagrodę za najlepsze tłumaczenie tomu poetyckiego wydanego w latach 2022–2023 – otrzymał ją Maciej Topolski, autor przekładu „Autobiografii czerwonego” Anne Carson (Wydawnictwo Ossolineum).

Organizatorami Festiwalu Miłosza są: Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Zadanie jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.
Inf. prasowa kbf

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale