Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościZbliża się finał prac na moście Dębnickim. Kierowcy znów pojadą wszystkimi pasami.

Zbliża się finał prac na moście Dębnickim. Kierowcy znów pojadą wszystkimi pasami.

Dobra informacja dla kierowców, którzy przejeżdżają przez most Dębnicki w Krakowie. Już w przyszłym tygodniu, a konkretnie od czwartku 23 listopada będzie można przejechać przez most dwoma pasami ruchu w każdą stronę.


Według zapowiedzi urzędników, ma również być udrożniony przejazd przez skrzyżowanie przy Jubilacie tak by ruch pojazdów w relacji most – Aleje Trzech Wieszczów odbywał się czterema pasami ruchu. Nadal natomiast nie będzie można skręcać, uruchomiona zostanie ponownie sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przez most Dębnicki

Na ten moment na moście trwają prace przy chodnikach, a konkretnie ich zbrojenie i betonowanie. Następnie zostanie ułożona izolacja przeciwwodna, a na części chodników nawierzchni żywiczna.

Jak informuje Urząd Miasta Krakowa: Zakładany pierwotnie termin zakończenia prac uległ kilkudniowemu przesunięciu ze względu na dodatkowy zakres robót: wymianę betonu i odtworzenie zbrojenia wsporników chodnikowych na dojściach do mostu. W czasie prac stwierdzono bardzo zły stan techniczny wsporników zarówno od strony Podgórza, jak i po stronie ulicy Zwierzynieckiej.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale