Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościZeppelin oraz miniautobusy na Krakowskiej Linii Muzealnej

Zeppelin oraz miniautobusy na Krakowskiej Linii Muzealnej

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie, już w nadchodzącą niedzielę, 30 czerwca, Krakowska Linia Muzealna uruchomi trzy nowe trasy: dwie tramwajowe i jedną autobusową.


Miłośnicy tramwajów będą mogli przejechać się odnowionym wagonem Zeppelin, który po raz pierwszy od lutego wyjedzie na ulice Krakowa. Tramwaj ten, symbol współpracy Krakowa z Norymbergą, będzie kursował na linii nr 0 z ul. św. Wawrzyńca do Cichego Kącika, świętując 45 lat partnerstwa między miastami. Unikalnym dodatkiem jest spięcie Zeppelina z przyczepą PN3, znaną z 1941 roku. Przejazd tą trasą to okazja do zobaczenia Domu Norymberskiego przy ul. Krakowskiej.

W ostatnią niedzielę miesiąca ruszy także linia nr 15, łącząca Cichy Kącik z Pleszowem w Nowej Hucie, z tramwajami typu 105N i 102Na, które kursowały na tej trasie w latach 80. i 90. Dołączą do nich dwa norymberskie wagony T4 i B4, przypominające historię komunikacji miejskiej.

Dodatkową atrakcją tego dnia będą historyczne autobusy, w tym najmniejsze modele z floty krakowskiego przewoźnika, w tym współczesny Karsan, kursujące na mikrobusowej linii nr M z Podgórze SKA do Ronda Grzegórzeckiego. Ponadto, Krakowska Linia Muzealna zaoferuje przejazd zabytkową taksówką Warszawa M20 na tej samej trasie, dostępną między godziną 11:00 a 15:00.

Bilety na te linie można zakupić zgodnie z obowiązującą taryfą biletową dla I strefy. Na liniach 0, 15, i M ważne są bilety okresowe. Specjalne pamiątkowe bilety będą rozdawane przez konduktorów z Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych. Szczegółowe rozkłady jazdy dostępne są na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale