Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościZmiana organizacji ruchu w rejonie al. Solidarności, ul. Ujastek Mogilski, ul. Ujastek...

Zmiana organizacji ruchu w rejonie al. Solidarności, ul. Ujastek Mogilski, ul. Ujastek w Krakowie

Wykonawca inwestycji „Budowa drogi ekspresowej S7 odc. Widoma – Kraków (w. Kraków Nowa Huta)” poinformował, że w środę 29 listopada o godzinie 9:00 zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu w ciągu al. Solidarności, ul. Ujastek Mogilski i ul. Ujastek w Krakowie.  Planowo zmiany te mają obowiązywać przez pół roku i podyktowane są budową południowej części wiaduktu przechodzącego nad trasą S7. Poniżej zamieszczamy treść komunikatu.


Zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia południowa Al. Solidarności od wybudowanej przełączki do skrzyżowania z ul. Ujastek Mogilski. W związku z zamknięciem jezdni, ruch z jezdni południowej (w kierunku huty) zostanie przeniesiony na jezdnię północną, na której od przełączki do ul. Ujastek będzie obowiązywać ruch dwukierunkowy z ograniczeniem prędkości do 40 km/h. Na jezdni południowej al. Solidarności od skrzyżowania z ul. Wańkowicza do tymczasowej przełączki wprowadzony zostanie buspas.

Na wyjeździe z ul. Ujastek Mogilski obowiązywać będzie nakaz skrętu w prawo (w kierunku huty). Jezdnia południowa al. Solidarności od skrzyżowania z ul. Ujastek Mogilski do skrzyżowania z ul. Ujastek również będzie jezdnią dwukierunkową z ograniczeniem prędkości do 40 km/h.

W ciągu ul. Ujastek (na odcinku przy bramie do huty) zostanie umieszczone rondo, które będzie rozprowadzać ruch w kierunku centrum oraz w kierunku drogi ekspresowej S7.

Ruch tramwajowy zostanie utrzymany. Przystanek „Kombinat (05)” zostanie przeniesiony w stronę ul. Mrozowej.

Ten etap organizacji ruchu potrwa ok. 6 miesięcy.

Wykonawca Robót zastrzega sobie zmianę terminu wprowadzenia organizacji ruchu, w zależności od warunków atmosferycznych, które bezpośrednio wpływają na możliwość wykonania oznakowania poziomego.

Dodatkowo wykonawca poinformował, że we wtorek 28 listopada o godz. 8.00 planowane jest przełożenie ruchu ul. Nowolipki na jezdnię tymczasową na odcinku  ok 30 m od skrzyżowania z ul. Łowińskiego. Na czas funkcjonowania czasowej organizacji ruchu zostanie przeniesione przejście dla pieszych w okolicy przystanku autobusowego „Nowolipki 04”. Organizacja ruchu związana jest z budową kanalizacji sanitarnej i potrwa ok. 2 tygodnie.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale