Jesienią najlepiej zasiąść w wygodnym fotelu… na widowni NCK! Mamy dla Was koncerty, spektakle, stand-upy. Dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.
11 października (środa), g. 19.00, Scena NCK
MARCIN KYDRYŃSKI PREZENTUJE – SIESTA w drodze – LUCIBELA
Bohaterką jesiennej SIESTY w drodze będzie Lucibela, wokalistka rodem z Republiki Zielonego Przylądka.
Powiedzieć, że jest być może najbliższa legendarnej Cesarii, to jednak trochę skrzywdzić tę młodą artystkę. Nie ulega wątpliwości, że mamy przed sobą jeden z największych talentów dekady. Usłyszymy głos, który zachwycił cały świat.
Tak o Lucibeli mówił Marcin Kydryński, który poprowadzi wieczór.
12 października (czwartek), g. 20.00, Scena NCK
ADAM VAN BENDLER „Zło konieczne” – stand-up
Po raz kolejny komik pomoże nam oderwać się od problemów dzisiejszego świata. Co wydarzy się podczas kolejnego programu? Jedno jest pewne – będzie śmiesznie do bólu.
14 października (sobota), g. 16.30 i 20.00, Scena NCK
KRYSTYNA JANDA „My Way” – Teatr Polonia
Najnowszy monodram przygotowany przez Krystynę Jandę z okazji jej 70. urodzin. Opowieść o wczesnych latach aktorki, początkach kariery, przyjaciołach, budowie Teatru Polonia i Och-Teatru.
17 października (wtorek), g. 10.00, Scena NCK
BALLADY I ROMANSE – spektakl Teatru TRIP
Ludowe wystawienie „Ballad i Romansów” to unikatowe połączenie planu lalki i formy z planem żywym, przejawiającym się w muzyce ludowej, tańcu oraz białym śpiewie. W inscenizacji dzieła Mickiewicza artyści kładą szczególny nacisk na wyeksponowanie romantycznego światopoglądu – odwołują się do folkloru, dawnych wierzeń i fantastyki.
spektakl da widzów powyżej 16 roku życia
18 października (środa), g. 11.00, Scena NCK
NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK – Teatr Nowy w Zabrzu
Spektakl na motywach książki Justyny Bednarek opowiada o przygodach skarpetek, które ruszyły w podróż. Ruszyły z ciekawości świata, ruszyłyby przeżyć przygody! Skarpetka zostaje filmową gwiazdą, detektywem, opiekunką myszek albo specjalistą od rozweselania dzieci… Twórcy przedstawienia sięgają po różne formy przekazu, aktorskie kreacje, multimedialne obrazy, animacje lalek i piosenki.
20 października (piątek), g. 20.00, Scena NCK
HERBERT 3.0 – Mela Koteluk, Justyna Święs, Abradab, Czesław Mozil, Skubas
Koncert w ramach 59. edycji Studenckiego Festiwalu Piosenki, podczas którego artyści wykonają utwory z wydanej w 2020 roku płyty Herbert 3.0. oraz nowe kompozycje do wierszy Zbigniewa Herberta. Pięć wybitnych osobowości, pięć twórczych spojrzeń, pięć różnych wrażliwości.
22 października (niedziela), g. 17.00 i 19.00, Scena NCK
KWARTET– pięćdziesięciolecie spektaklu
Kultowa sztuka opowiada historię czterech aktorów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki. Na oczach widzów tekst autorstwa Bogusława Schaeffera i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych artystów.
Reżyseria: Mikołaj Grabowski
Obsada: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski
26 października (czwartek), g. 18.00, Scena NCK
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – koncert jubileuszowy z okazji 70-lecia Zespołu
z udziałem gości specjalnych: Słowackiego Państwowego Zespołu Tańca Tradycyjnego SL’UK
Siedem dekad działalności artystycznej – to droga, którą przebył Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” od 1 lipca 1953 roku, osiągając autorytet i znaczenie w kraju oraz na arenie międzynarodowej. Zespół „Śląsk” jest jednym z największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa muzycznych tradycji narodowych: tańców, pieśni, przyśpiewek, obrzędów i obyczajów. Odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach, realizując ponad 9 tysięcy koncertów dla ponad 27 milionów widzów!
29 października (niedziela), 19.00, Scena NCK
JUCHO
JUCHO, czyli Justyna Chowaniak – założycielka formacji Domowe Melodie, która w latach 2012-2018 podbiła serca polskiej publiczności. Artystka, po kilku latach przerwy, powraca na scenę jako „JUCHO”. Podczas solowego koncertu zaprezentuje nowe utwory, nie zabraknie również piosenek z repertuaru Domowych Melodii.
3 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK
PIOTR BAŁTROCZYK „Starość nie jest dla mięczaków”
Kabareciarz i konferansjer, dziennikarz, satyryk, poeta, prezenter telewizyjny i radiowy. Stand-uper, który uporczywie twierdzi, że nie ma nic do powiedzenia, choć pełną humoru sztukę słowa opanował w sposób perfekcyjny.
14 i 15 listopada (wtorek, środa), g. 9.00, 11.30 i 19.00
KRAKOWSKA AKADEMIA MUSICALU „Shrek Jr.”
Musical oparty na słynnym filmie animowanym wytwórni Dreamworks. Opowiada o przygodach małego ogra o imieniu Shrek, który w wieku siedmiu lat opuszcza rodzinny dom, by odnaleźć własne miejsce na ziemi.
19 listopada (niedziela), g. 19.00, Scena NCK
WASOWSKI – Koncert Galowy 16. Festiwalu Twórczości Korowód
Hanna Banaszak, Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Rosnerówna, Anna Treter, Artur Andrus, Olek Talkowski, Piotr Zubek – to artyści, którzy zaśpiewają piosenki skomponowane przez jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów – Jerzego Wasowskiego. Gościem specjalnym koncertu będzie Grzegorz Wasowski – syn kompozytora. Artystom towarzyszyć będą dwa zespoły muzyczne, a piosenki zabrzmią w nowych, specjalnie przygotowanych aranżacjach.
23 listopada (czwartek), g. 11.00, Scena NCK
ACH, JAK CUDOWNA JEST PANAMA – Teatr Lalek Banialuka
Filozoficzna historia Misia i Tygryska, którzy ruszają w drogę do kraju swoich marzeń. To ciepła opowieść o wędrówce, która sama w sobie jest celem, o potrzebie ruchu i zdobywania, o odkrywaniu siebie poprzez odkrywanie świata wokół. To także pochwała dziecięcej zabawy, kolaż wyliczanek, rymowanek i nieskrępowanej wyobraźni, w której możemy znaleźć przecież wszystko — także drogę do Panamy.
23 listopada (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
GRAŻYNA AUGUŚCIK „2 The Light”
Usłyszymy utwory płyty Grażyny Auguścik, nagranej z muzykami amerykańskimi (John Kregor, Rob Clearfield, Howard Levy, Paulinho Garcia), polskimi (Jarek Bester, Mateusz Smoczynski, Krzysztof Pabian) oraz szwedzkimi (Stefan Pettersson, Michael Pettersson, Sebastian Peterson, David Noren, John Emanuelsson). Muzyka została stworzona podczas trwania pandemii Covid-19. Wszyscy muzycy pracowali oddzielnie, bez możliwości wspólnego spotkania w studiu. Aranżacjami i produkcją muzyczną zajął się Stefan Pettersson.
24 listopada (piątek), g. 17.30 i 20.00, Scena NCK
KRZYSZTOF CUGOWSKI z Zespołem Mistrzów
Legendarny rockman, współtwórca Budki Suflera, ma na swoim koncie ponad 30 płyt, 300 napisanych utworów i niezliczoną ilość koncertów. W 2020 roku oddał w ręce słuchaczy podwójnie jubileuszowy album „50/70 Moje Najważniejsze”, zawierający akustyczne wersje piosenek, które zalicza do ulubionych. W tej muzycznej podróży Cugowskiemu towarzyszyć będzie zespół w składzie: Jacek Królik, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Tomasz Kałwak.
25 listopada (sobota), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
LILY – Och-Teatr Warszawa
Kryminalna zabawa teatralna, w której trup pojawia się, znika i przemieszcza. Skomplikowana intryga i wyraziste charaktery sceniczne – siedem świetnie narysowanych postaci. Wśród nich para zabawnych staruszków, inspektor fajtłapa i wiedząca wszystko sprzątaczka, pomagająca mu w znalezieniu mordercy.
Reżyseria: Krystyna Janda
Obsada: Krystyna Janda, Vanessa Aleksander, Natalia Berardinelli, Magdalena Smalara, Mateusz Damięcki, Krzysztof Stelmaszyk, Mirosław Haniszewski, Paweł Ciołkosz
1 grudnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
ANITA LIPNICKA „Śnienie” – koncert promujący nową płytę
Po 6 latach od wydania albumu „Miód i dym”, Anita Lipnicka powraca z premierowym materiałem. Dowiemy się co w tym czasie przeżyła, za czym tęskni, o czym wciąż marzy, czego nie może zapomnieć. Na scenie artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Piotr Świętoniowski, Bartek Miarka, Kamil Pełka, Łukasz Sobolak, Bartosz Pernal, Dominik Gawroński.
2 grudnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK
ARTUR ANDRUS Z ZESPOŁEM
Recital Kabaretowy Artura Andrusa, w którym usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. Pojawią się także te pochodzące z ostatniego albumu pt. „Sokratesa 18”.
3 grudnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
6 grudnia (środa), g. 9.00, 11.45, 17.00, Scena NCK
7 grudnia (czwartek), g. 9.00, 11.45, Scena NCK
PAN ANTENKA I SREBRNY KUBRACZEK – Teatr Trip – spektakle mikołajowe
Na rogu ulic Szklanej i Różanej stoi niezwykły sklep z zabawkami. Co noc mieszkańcy półek sklepowych ożywają i przygotowują się do rannych zakupów – każda zabawka marzy o tym, by stać się prezentem mikołajkowym. Pewnego dnia do sklepu trafia Pan Antenka, którego piękny i srebrny kubraczek przyciąga wzrok nie tylko chłopców, ale również dziewczynek. Zazdrosne zabawki postanawiają pozbyć się intruza. W całość wydarzeń zostaje wplątany właściciel sklepu, Pan Konrad, który wyglądem przypomina pewnego Świętego…
Spektakl zakończony spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który rozda zakupione przez opiekunów prezenty.
spektakl dla dzieci powyżej 4 lat
4 grudnia (poniedziałek), g. 9.00, 11.45, Scena NCK
5 grudnia (wtorek), g. 9.00, 11.45, 17.00, Scena NCK
CUDOWNA PODRÓŻ – Teatr Trip – spektakle mikołajowe
Historia trójki rodzeństwa, z których jedno nie wierzy w istnienie św. Mikołaja. Siostry knują zatem plan i postanawiają podstępem zabrać brata w tajemniczą podróż, aby go odnaleźć. Po drodze czeka ich mnóstwo przygód oraz niebezpieczeństw.
Spektakl zakończony spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który rozda dzieciom zakupione przez opiekunów prezenty.
spektakl dla dzieci powyżej 3 lat
9 grudnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK
IGOR HERBUT SOLO
Igor Herbut na Scenie NCK zaprezentuje się w wersji solo. Osoby, które znają tę odsłonę twórczości wokalisty i kompozytora wiedzą, że mogą spodziewać się sporej dawki nostalgii.
10 grudnia (niedziela), g. 12.00, Scena NCK
DZIADEK DO ORZECHÓW – Royal Lviv Ballet
Fenomen w historii baletu – wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność, a zarazem najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Muzyka Piotra Czajkowskiego, urzekająca scenografia i magia świateł składają się na zapierający dech w piersiach spektakl.
10 grudnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
JEZIORO ŁABĘDZIE – Royal Lviv Ballet
Spektakl baletowy, który od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada o prawdach uniwersalnych: ludzkich namiętnościach, walce dobra ze złem, zdradzie, bólu i potędze miłości. Bajkowa opowieść, połączona z muzyką Piotra Czajkowskiego, wprowadzą widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.
19 grudnia (wtorek), g. 9.00, 11.30 i 19.00
KRAKOWSKA AKADEMIA MUSICALU „Shrek Jr.”
Musical oparty na słynnym filmie animowanym wytwórni Dreamworks. Opowiada o przygodach małego ogra o imieniu Shrek, który w wieku siedmiu lat opuszcza rodzinny dom, by odnaleźć własne miejsce na ziemi.
31 grudnia (niedziela), g. 21.00, Scena NCK
TRE VOCI The Best Of – koncert sylwestrowy
Tenorzy nowej generacji. Wprowadzili na polskie sceny gatunek classical crossover i przełamali stereotyp śpiewaka operowego. Ich sylwestrowy koncert to niezwykła podróż po muzycznych nastrojach. Tenorzy łączą w nim operowe brzmienia głosów z przebojami muzyki popularnej. Na scenie tenorom towarzyszyć będzie zespół muzyczny, złożony z poznańskich instrumentalistów.
Podczas koncertu przewidziany jest toast wzniesiony kieliszkiem wina musującego.