Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościDźwig przewrócił się w Wieliczce, jedna osoba zginęła. Zobacz nagranie z momentu...

Dźwig przewrócił się w Wieliczce, jedna osoba zginęła. Zobacz nagranie z momentu wypadku. [film]

Dziś, tj. w poniedziałek 6 listopada na terenie budowy nowej siedziby sądu i prokuratury w Wieliczce doszło do tragicznego wypadku w którym śmierć poniosła jedna osoba – operator dźwigu, a trzy inne zostały poszkodowane.


Do przewrócenia się żurawia budowlanego doszło przy ulicy Dembowskiego w Wieliczce około godziny 12:00. W wyniku tego zdarzenia obrażenia odniosły cztery osoby. 51-letniego operatora dźwigu mimo reanimacji nie udało się uratować. Pozostałych trzech mężczyzn strażacy wydostali z przygniecionego przez dźwig kontenera – ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jeden z nich z urazem głowy został zabrany do szpitala przez ZRM. Przewracający się żuraw uszkodził nie tylko pakamery, całkowicie zgnieciony został jeden samochód, uszkodzeniu uległ również pobliski budynek weterynarii. Część przewróconego dźwigu znalazła się na ulicy Dembowskiego – fragment tej ulicy został zabezpieczony i wyłączony z ruchu przez służby.

Poniżej zamieszczamy film na którym widać uciekających ludzi i moment przewrócenia się dźwigu.

Jak informuje wielicka policja: Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z prokuratorem, prowadząc oględziny, analizując dokumentację budowy i przesłuchując świadków. Na obecnym etapie śledczy nie formują wniosków czy na budowie zastosowano się do wszystkich wymaganych zasad bezpieczeństwa. Sprawę badają także przedstawiciele Państwowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego i Państwowej Inspekcji Pracy. Wieliccy policjanci apelują do osób, które były świadkami zdarzenia ( zwłaszcza tych, którzy widoczni są na nagraniu), aby skontaktowały się z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce tel. 478341211 lub 478341227. 

 

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale