Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościAGH Career Days - startuje wydarzenie dla studentówi absolwentów krakowskich uczelni poszukujących...

AGH Career Days – startuje wydarzenie dla studentów
i absolwentów krakowskich uczelni poszukujących pracy 

22 i 23 listopada w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja AGH Career Days. W nowej formule, zastępującej dotychczasową jesienną edycję Targów Pracy, studenci spotkają się z rekruterami na warsztatach, konsultacjach i bezpośrednich rozmowach z potencjalnymi pracodawcami.


W ciągu dwóch dni w budynku głównym AGH odbędzie się łącznie kilkanaście warsztatów oraz prezentacji ekspertów z biznesu i przemysłu. Organizatorzy, Centrum Karier AGH, stawia sobie za cel wsparcie studentów w rozwoju kariery oraz płynnym wejściu na rynek pracy.

Bezpłatne warsztaty, konsultacje CV, profesjonalne zdjęcie do CV i profilu LinkedIn

W programie wydarzenia przewidziano między innymi bezpośrednie rozmowy z rekruterami, możliwość sprawdzenia CV czy wykonanie profesjonalnego zdjęcia do dokumentów. Uczestnicy wydarzenia mogą bezpłatnie wziąć udział w prelekcjach i warsztatach tematycznych. Dodatkowo studenci będą mogli liczyć na merytoryczne konsultacje swoich CV z pracownikami działów HR firm partnerskich, którzy na co dzień zajmują się rekrutacją. Ponadto w ramach wydarzenia w auli w budynku głównym AGH przez dwa dni będą odbywały się spotkania otwarte z przedstawicielami partnerów AGH Career Days, którzy opowiedzą o perspektywach pracy, możliwościach rozwoju w danej branży i przygotowaniu do rekrutacji. Podzielą się wiedzą z zakresu między innymi tego jak skutecznie zaistnieć na rynku pracy w dzisiejszych czasach oraz tajnikami skutecznych rozmów kwalifikacyjnych. Dodatkowo w ramach otwartych spotkań swoim doświadczeniem podzielą się przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, firm ABB, Andea czy APTIV.

Nowością w programie AGH Career Days będą testy predyspozycji zawodowych, do skorzystania z których serdecznie zapraszamy – podkreśla Prorektor ds. Studenckich AGH prof. Rafał Dańko.  – Test służy do wszechstronnego i kompleksowego zbadania osobowości zawodowej i oparty jest na profesjonalnym narzędziu spełniającym kryteria rzetelnego rozwiązania psychometrycznego. Każde tego typu wsparcie może się okazać niezwykle pomocne przy jeszcze lepszym dopasowaniu naszych możliwości i predyspozycji do wykonywanego w przyszłości zawodu czy to oceny potencjału kandydata do określonej pracy i realizowanych zadań.

Wydarzenie odbędzie się w gmachu głównym AGH (al. A. Mickiewicza 30). Wstęp na spotkania z ekspertami, udział w konsultacjach CV, możliwość spotkani z potencjalnymi pracodawcami jest bezpłatny oraz skierowany do studentów i absolwentów wszystkich krakowskich uczelni. Organizatorzy wyszli także naprzeciw oczekiwaniom studentów i absolwentów już pracującym, którzy być może chcą zmieniać pracę i całość wydarzenia odbywa się w godzinach popołudniowych między godz.  15:00-20:00. Zapisy obowiązują jedynie na warsztaty prowadzone w ramach wydarzenie. Szczegółowe informacje dotyczące AGH Career Days dostępne są na stornie: https://careerdays.agh.edu.pl/

Centrum Karier AGH od ponad 20 lat wspiera studentów i absolwentów uczelni w ich działaniach na rynku pracy. Wsparcie na które mogą liczyć studenci to przede wszystkim szkolenia,  doradztwo zawodowe, kontakty z pracodawcami. Ponadto zespół zajmuje się badaniami rynku pracy i losów zawodowych absolwentów. Wyniki badań losów zawodnych absolwentów są z kolei istotną wskazówka dla władz uczelni odpowiedzialnych m.in. za opracowywanie oferty kształcenia w AGH.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale