Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościBędzie nowy termin zakończenia przebudowy ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki 

Będzie nowy termin zakończenia przebudowy ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki 

Od września ubiegłego roku trwają prace na ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej. Wykonawca tych prac zwrócił się do Zarządu Dróg Miasta Krakowa z wnioskiem o aneks terminowy. Miasto obecnie analizuje jego treść.


W złożonym wniosku o aneks do terminu zakończenia prac, wykonawca podaje, że na opóźnienia wpłynęły czynniki niezależne od niego, takie jak utrudnienia oraz okoliczności, które spowolniły postęp prac. Wśród przyczyn wymienia między innymi niskie temperatury, potrzebę wykonania bypassu na magistrali wodociągowej fi 800, co było niezbędne do kontynuacji prac na drugiej części mostu na Rudawie, oraz konieczność przeprowadzenia dodatkowych robót budowlanych, które nie były przewidziane w pierwotnym zakresie umowy, jak dodatkowy odcinek sieci ciepłowniczej oraz rozszerzenie zakresu przyłączy kanalizacji deszczowej.

Obecnie wniosek jest analizowany. Po zakończeniu tej analizy Zarząd Dróg Miasta Krakowa określi nowy termin zakończenia prac. Przy okazji ZD poinformował, że poszczególne odcinki projektu będą sukcesywnie oddawane do użytkowania, zaraz po uzyskaniu przejezdności.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale