Quantcast
niedziela, 21 kwietnia, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościBilard 2022 - Szymon Kural z Krakowa Mistrzem Świata Juniorów

Bilard 2022 – Szymon Kural z Krakowa Mistrzem Świata Juniorów

Na Mistrzostwach Świata w Puerto Rico reprezentant naszego kraju, mieszkaniec Krakowa zdobył złoty medal, a zarazem tytuł Mistrza Świata Juniorów 2022. W finale pokonał zawodnika z Niemiec Y. Durnera 11-6.  Trzeba zwrócić uwagę, że we wszystkich spotkaniach krakowianin grał bardzo dobrze i równo, co zapewniło mu złoto.


Szymon Kural jest zawodnikiem krakowskiego klubu TCF Hub Kraków. Ma 18 lat, a jego pasja do bilardu trwa już 10 lat. Do tej pory zdobył już wiele medali jak chociażby dwa złote, srebrny i brązowy jak i również tytuł najlepszego gracza Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych z 2019.

Na jego Facebooku możemy przeczytać – Ciężko mi opisać słowami emocje, które obecnie mi towarzyszą, jednak spełniło sie jedno z moich największych marzeń i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy, szczególnie ze względu na to, że był to mój ostatni turniej w juniorskiej karierze i lepszego zakończenia tego rozdziału nie mogłem sobie wyobrazić. Chciałbym przede wszystkim podziękować moim trenerom Andrzej Siejko i Bartłomiej Pondo za cały wkład włożony w mój rozwój, bez was ten sukces nie byłby możliwy. Podziękowania również dla moich rodziców za wsparcie w cięższych chwilach w czasie trwania turnieju. Oczywiście dziękuje Dominika i Michałowi za świetną atmosfere, super spędzony czas i wzajemne wsparcie. Dziękuje Panom Arkadiusz Sząszor i Grzegorz Kędzierski za zapewnienie nam bezpiecznego przelotu, opiekę i kibicowanie podczas każdego meczu. Na końcu chcę podziękować każdej osobie, która trzymała za mnie kciuki i wspierała mnie podczas trwania całego turnieju, czerpałem z tego mnóstwo energii. Teraz czas na nowe wyzwania poza zmaganiami juniorskimi, a tych z pewnością nie brakuje.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale