Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościFMF: program Miasteczka Festiwalowego

FMF: program Miasteczka Festiwalowego

FMF celebruje 30-lecie Króla lwa – kultowej animacji Disneya – dlatego Miasteczko Festiwalowe będzie tętnić rytmami natury! Warsztaty, quizy, występy muzyczne i taneczne, spotkania z artystami, kino plenerowe i silent disco złożą się na bogaty program, skierowany zarówno do dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. W dniach 24–26 maja zapraszamy na teren Galerii Kazimierz, partnera strategicznego FMF.


Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to koncerty z udziałem znakomitych orkiestr i chórów, kameralne występy cenionych solistów, spotkania z artystami i wiele więcej. Ważną częścią programu jest Miasteczko Festiwalowe, które wypełni teren Galerii Kazimierz wspólną zabawą, nauką i sztuką. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne – niektóre wymagają jedynie wcześniejszego pobrania wejściówki.

Warsztaty? Naturalnie!

Ozdabianie twarzy inspirowanymi Afryką wzorami, wspólne malowanie wielkoformatowej dżungli czy tworzenie kukiełki lwa z imponującą grzywą – to tylko kilka spośród aktywności dla najmłodszych, które poprowadzą doświadczone animatorki i animatorzy. Mottem spajającym różnorodne warsztaty w Miasteczku Festiwalowym są słowa z utworu otwierającego Króla lwa: „Krąg życia niech trwa”.

„Chcemy celebrować różnorodność świata przyrody, lepiej go rozumieć i chronić. Dlatego wybieramy się w metaforyczną podróż na sawannę i do dżungli. Proponowane warsztaty skupiają się na poznawaniu dzikich zwierząt, a także na ekologicznej edukacji – utrzymane są w duchu zero waste, z wykorzystaniem materiałów z recyklingu lub naturalnych, takich jak drewno” – mówi Anna Kurda z Krakowskiego Biura Festiwalowego, które organizuje FMF wspólnie z Miastem Krakowem i RMF Classic.

W programie warsztatów rozwijających wyobraźnię i plastyczne talenty dzieci znajdziemy też tak wyjątkowe propozycje jak powrót do początków animacji, kiedy w ruch wprawiano prawdziwe rysunki. Z pomocą ołówka, kredek i kawałka papieru uczestnicy spotkania stworzą nowe historie o Simbie i jego przyjaciołach. Każdy będzie mógł się poczuć jak filmowiec animator, wprawiając swoje rysunki w ruch. Z kolei uczestnicy warsztatów upcyklingowych przygotują własne ozdoby na ścianę, przy okazji poznając bioróżnorodność afrykańskiej sawanny. Przede wszystkim jednak przekonają się, że z odrobiną kreatywności „śmieci” mogą znaleźć nowe życie i przemienić się w prawdziwe skarby.

Muzyka, taniec, film i więcej

W Miasteczku Festiwalowym FMF nie może zabraknąć muzyki gwarantującej dobrą atmosferę. Podczas integracyjnego koncertu Kraina afrykańskich rytmów wyruszymy w niezapomnianą podróż, w której każdy będzie twórcą i wykonawcą utworów. Oprócz tego na scenie Miasteczka wystąpi zespół Drum Syndrome, tworzony przede wszystkim przez osoby z zespołem Downa. Młodzi artyści dzięki wspólnemu graniu rozwijają nie tylko zdolności muzyczne, ale też podnoszą poczucie własnej wartości. Bębnienie pozwala wyrażać siebie przez dźwięk oraz nawiązywać relacje między wykonawcami a publicznością.

Interakcji należy się spodziewać także podczas spektaklu Robale, pełnego różnorodnych lalek i muzyki. Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska, niczym przez lupę, dużym i małym owadom potocznie nazywanym robalami. Poszerzaniu wiedzy poprzez zabawę posłużą również quizy o tematyce filmowej.

„Miasteczko Festiwalowe FMF w ubiegłym roku było niewątpliwym sukcesem. Jestem przekonana, że również tym razem mieszkańcy Krakowa oraz odwiedzjący miasto goście w każdym wieku zechcą spędzić ostatni weekend maja w pasjonującym świecie muzyki filmowej. Nasz kameralny plac, otoczony historyczną architekturą, będzie tętnił energią. Zapraszamy też do kina plenerowego, w którym na leżakach obejrzymy między innymi Vinci w reżyserii Juliusza Machulskiego. Kultowy film nakręcony w Krakowie świętuje 20-lecie, więc okazja jest doskonała” – mówi Beata Jankowska, dyrektor Galerii Kazimierz.

Pełny program Miasteczka Festiwalowego jest dostępny na stronie FMF. Bezpłatne wejściówki będą dystrybuowane na platformie KBF: Bilety. 

Organizatorzy Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie: Miasto Kraków, KBF, RMF Classic.
Partner Strategiczny FMF: Galeria Kazimierz.
Partnerzy FMF: Mini Melts, Naree, RMF FM.
Partner Beauty: Sochacki.
Patroni Medialni: Wyborcza.pl, Ekrany.
Sponsor Główny Nagrody Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku: Wojas.
Współorganizator konkursu FMF Young Talent Award oraz Forum Audiowizualnego: Bettermaker.
Współorganizator koncertu Traces of Memory: Filharmonia Krakowska.
Partner Główny wydarzenia Disney. Król lew – film z muzyką na żywo: TAURON Arena Kraków. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków.
Pokaz Disney. Król lew – film z muzyką na żywo na licencji Disney Concerts. © 2024 Disney. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.

inf. prasowa

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale