Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościFrancuski samolot z darami dla Ukrainy wylądował w Balicach 

Francuski samolot z darami dla Ukrainy wylądował w Balicach 

33 palety materiałów medycznych przeznaczonych dla ofiar wojny w Ukrainie zostaną dostarczone dzisiaj samolotem z Francji do Polski. To wynik współpracy Fundacji ADRA Polska oraz francuskiej organizacji Civil Protection. Samolot wylądował 11 kwietnia) o godz. 13.00 na lotnisku w Krakowie-Balicach. W drodze powrotnej miejsca w samolocie zajęli uchodźcy z Ukrainy, którym organizacja zapewni schronienie we Francji. 


Pomoc na rzecz ofiar wojny w Ukrainie napływa do nas z całego świata. Każdego tygodnia do magazynów Fundacji ADRA Polska dostarczane są dary z różnych krajów. Po raz pierwszy jednak trafia do nas transport samolotem. To dla nas spore przedsięwzięcie logistyczne, ale przez ostatnie dni ciężko pracowaliśmy, aby dziś odebrać dary z Francji bez żadnych przeszkód – podkreśla Katarzyna Matysik z Fundacji ADRA Polska.  

Kilka ton materiałów medycznych przekazanych przez francuską organizację Civil Protection (fr. Fédération nationale de protection civile) bezpośrednio z lotniska zostanie przewiezionych do Ukrainy. 

Zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcy Ukrainy pilnie potrzebują materiałów medycznych. Potrzeby są ogromne, dlatego nie ma chwili do stracenia. Jak tylko samolot wyląduje, przeładowujemy dary do samochodu ciężarowego i zostaną one od razu przewiezione konwojem humanitarnych ADRA Polska do wyznaczonego miejsca w Ukrainie – dodaje Katarzyna Matysik. 

Do tej pory do Fundacji ADRA Polska trafiły transporty z darami m.in. ze Szwecji, Austrii, Niemiec, Włoch czy Luksemburga. Dzięki zaangażowaniu darczyńców Fundacja regularnie wysyła transporty humanitarne do Ukrainy. Część z nich przewożona jest ciężarówkami, a część konwojem złożonym z dwóch wypełnionych darami autobusów, które w drodze powrotnej służą do ewakuacji mieszkańców Ukrainy do Polski.  

Transport samolotem materiałów medycznych z Francji to dopiero początek współpracy Fundacji ADRA Polska z organizacją Civil Protection. W kolejnych tygodniach planowane są regularne transporty darów z Francji do Polski. Pomoc humanitarna przekazana przez francuską organizację będzie następnie transportowana konwojami humanitarnymi ADRA Polska do Ukrainy. 

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale