Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościJak zakończyć nieetyczny proceder prezentacji sprzedażowych?

Jak zakończyć nieetyczny proceder prezentacji sprzedażowych?

Serdecznie zapraszamy na konferencję Stop Manipulacji – nie daj się oszukać poprowadzoną przez Prezesa Stowarzyszenia MANKO – Głos Seniora Łukasza Salwarowskiego, która odbędzie się już 22 grudnia o godzinie 16:00 w Kinie Kijów w Krakowie.


W trakcie konferencji:

  • Historie Oszukanych Seniorów podczas prezentacji sprzedażowych
  • Hotele, które wynajmują powierzchnie pod nieetyczne spędy sprzedażowe!
  • Ujawnienie nagrań z pokazów sprzedażowych!
  • Premierowa emisja spotu z DJ Wiką.
  • Apel o wsparcie seniorów poprzez współtworzenie z Głosem Seniora: Kampanii ,,Bezpieczny senior – Stop Manipulacji Nie Daj Się Oszukać”
  • Apel o zmianę prawa dot. Prezentacji sprzedażowych!

Kampania Stop Manipulacji – nie daj się oszukać! ma za zadanie zwiększenie świadomości konsumentów.

Jej głównym celem jest edukacja w obszarze oszczędności, ekonomii, praw konsumenta, manipulacyjnych technik sprzedaży i bezpieczeństwa. Projekt skierowany jest do seniorów, którzy są głównymi adresatami pokazów oraz prezentacji. Goście zapraszani na tego typu spotkania (pokazy, prezentacje, bezpłatne badania) nie są właściwie informowani o celu handlowym, bywają wprowadzani w błąd co do właściwości produktów. W trakcie spotkań bywa wywierana presja i wątpliwy etycznie nacisk na potencjalnych klientów (np. poprzez odwoływanie się do odpowiedzialności za zdrowie i życie rodziny). Klienci po zakupie nie otrzymują wszystkich dokumentów ani nie są informowani o swoich prawach, w szczególności o prawie do odstąpienia od umowy. Zwracamy się również do samorządów oraz przedstawicieli branży hotelarskiej, aby zrezygnowali z wynajmowania swoich powierzchni pod prezentacje sprzedażowe.

Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora działa od 20 lat, a od 10 – pod patronatem i we współpracy m.in. z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej oraz Rzecznikiem Praw Pacjenta – zajmuje się szeroko pojętą aktywizacją i edukacją osób 60+ w obszarze zdrowia, ekonomii, prawa i bezpieczeństwa. Realizujemy pro seniorskie programy, takie jak GMINA PRZYJAZNA SENIOROM, w którym uczestniczy już ponad 190 samorządów, czy OGÓLNOPOLSKA KARTA SENIORA, którą posiada już ponad 500 000 osób i honoruje ponad 3 000 firm z całej Polski. Prezes Stowarzyszenia MANKO i Redaktor Naczelny Ogólnopolskiego Magazynu Głos Seniora – Łukasz Salwarowski zasiada w Radzie Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta, Radzie Dostępności przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Radzie ds. Polityki Senioralnej przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale