Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościKrakowski Kiermasz Książki 2024

Krakowski Kiermasz Książki 2024

Zapraszamy na kolejną edycję Krakowskiego Kiermaszu Książki, który odbędzie się w najbliższy weekend (5-7 lipca) na placu św. Marii Magdaleny. Zaczynamy już w piątek o 11.00, a w pozostałe dni zastaniecie nas tam w godzinach 10.00-20.00.


Krakowski Kiermasz Książki wrósł już przez lata w pejzaż życia kulturalnego miasta, ciesząc się niezmiennie popularnością wśród miłośników dobrej książki. Na stoiskach antykwariuszy i bukinistów można upolować prawdziwe czytelnicze perełki, których na co dzień nie znajdziecie w księgarniach i antykwariatach. Rzadkie wydania, wybitni ilustratorzy, wspaniali autorzy… to wszystko czeka na Czytelników! W kiermaszu wezmą udział członkowie Stowarzyszenia Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich: antykwariaty: PiBook, Hulajpole, Suszek Books, Ministerstwo Starych Książek, Świat w tunelu, Szafa Pełna Książek, 451 stopni, Erudyta, Fundacja Biblioteka Domowa, American Bookstore, a także bukiniści – Grzegorz Łabuda i Robert Gardas.

„Szukam słowa” to hasło, które nawiązuje do debiutanckiego wiersza Wisławy Szymborskiej. Właśnie na kiermaszu mamy szansę podjąć – wzorem poetki – poszukiwanie słów znaczących, ważnych, mocnych. Ponadto, z racji równoległego trwania wydarzenia poświęconego innemu związanemu z Krakowem nobliście – Festiwalu Miłosza – na każdym ze stoisk znajdziecie jego książki.

Lipcowa edycja kiermaszu stanowi doskonałą okazję do wzięcia udziału w warsztatach introligatorskich poświęconych szyciu japońskiemu. To jedyne w swoim rodzaju warsztaty rękodzielnicze, podczas których uczestnicy nauczą się, jak własnoręcznie stworzyć estetyczny, trwały i praktyczny notes za pomocą tradycyjnej japońskiej techniki. Warsztaty odbędą się w sobotę i niedzielę w godzinach 12.00–14.30.

Na kolejne tegoroczne edycje Krakowskiego Kiermaszu Książki zapraszamy w dniach 9–11 sierpnia oraz 27–29 września.

Krakowski Kiermasz Książki organizowany jest od 2016 roku. Popularyzuje czytelnictwo wśród odbiorców w każdym wieku, a jednocześnie przypomina o bogatych antykwarycznych tradycjach pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO. Kiermasz organizowany jest przez Stowarzyszenie Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich oraz KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków.

Więcej informacji znajdziecie na fanpage’u Stowarzyszenia Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich.

Inf. prasowa kbf

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale