Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościKrakowskie branże usługowe pod lupą Straży Granicznej

Krakowskie branże usługowe pod lupą Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Placówki SG w Krakowie zakończyli kontrolę legalności zatrudnienia w krakowskiej firmie wspierającej działalność różnych branż usługowych. Kontrolą objęto prezesa zarządu spółki oraz akta osobowe 61 cudzoziemców, m.in. obywateli Rosji i Indii.


Weryfikacja wykazała, iż 34 cudzoziemców było nielegalnie zatrudnionych na rzecz ww. podmiotu – cudzoziemcy wykonywali pracę bez odpowiednich zezwoleń na pracę. Natomiast 9 obcokrajowców pracowało na innych warunkach niż określone w dokumentach zezwalających na pracę  w RP. 

W toku kontroli stwierdzono również, że kontrolowana spółka w 45 przypadkach nie dopełniła obowiązku poinformowania odpowiednich organów (właściwego wojewody oraz urzędu pracy) o przypadkach niepodjęcia zatrudnienia przez cudzoziemców.

Wobec pracodawcy, który nielegalnie zatrudniał cudzoziemców, zostanie wystosowany wniosek do Sądu o ukaranie. Na podstawie zapisów Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, grozi mu kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

Karpacki Oddział Straży Granicznej

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale