Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościMałopolscy uczniowie laureatami konkursu ZUS

Małopolscy uczniowie laureatami konkursu ZUS

Znamy już najlepsze pomysły, jak zachęcić seniorów do korzystania z konta bankowego. Swoje prace przedstawiło blisko 3 tys. uczniów z całej Polski. Wśród laureatów konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku” znaleźli się uczniowie z Małopolski.

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie korzyści, jakie dają konto w banku i pobieranie na nie świadczeń z ZUS. Do wyboru mieli kilka kategorii: plakat, komiks, film i infografika lub materiał multimedialny.

Pierwsze miejsce w kategorii film, w kl. IV-VI, zajęli Julia Kasperczyk, Małgorzata Korzec i Michał Jakubowski ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Klimontowie. Natomiast drugie miejsce w kategorii komiks, w kl. I-III, zajęła Kinga Kęsek ze Szkoły Podstawowej w Brzączowicach.

Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Każdy z wyróżnionych pomysłów przedstawia ciekawe spojrzenie na bankowość i seniorów. W pracach nie zabrakło również odrobiny humoru.

Konkurs był elementem ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej ZUS „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”, w której zachęcamy seniorów do zakładania konta bankowego. Jej celem jest pokazanie, że korzystanie z konta i bankowości elektronicznej jest łatwe, bezpieczne oraz wygodne.

Więcej szczegółów na temat konkursu i jego wyników można znaleźć tutaj.

Anna Szaniawska
regionalny rzecznik ZUS
w województwie małopolskim

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale