Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościMłodzi artyści z wystawą w Hevre

Młodzi artyści z wystawą w Hevre

9 czerwca w Hevre na krakowskim Kazimierzu (ul. Meiselsa 18) odbył się wernisaż Wystawy Końcoworocznej uczniów z Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus Young w Krakowie. Wystawa, która będzie dostępna do 21 czerwca, prezentuje pierwsze artystyczne kroki młodzieży uczącej się w nowopowstałym Liceum, które rozpoczęło swoją działalność we wrześniu ubiegłego roku.


Spośród prac blisko 100 uczniów, które powstawały w czasie kończącego się roku szkolnego, wybrano 33 najlepszych prac. Dzieła wykonane są w różnych technikach – akryl, akwarela, tempera, ołówek, węgiel czy pastele. Ukazują różnorodność tematyczną, od studium martwej natury, poprzez pejzaż, aż po tematy z wyobraźni.

Justyna Kuśnierzowska – dyrektorka szkoły, zaznacza:

„Naszym celem jest, aby sztuka naszych uczniów wyszła poza mury szkoły. Dlatego też wystawę można zobaczyć w sercu krakowskiego Kazimierza. Chcemy, by młodzi artyści mieli okazję prezentować swoje prace szerokiej publiczności, rozwijając tym samym swoje umiejętności i wrażliwość artystyczną. Kuratorami wystawy są Jacek Kasjanowicz i Agnieszka Krzyżanowska-Kasjanowicz, nasi nauczycie rysunku i malarstwa, którzy najlepiej znają swoich uczniów i dokonali wyboru prac prezentowanych na wystawie. Są znakomitymi pedagogami, którzy cały rok ciężko pracowali i pomagali rozwijać talent naszych uczniów.”

Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus Young w Krakowie jest miejscem, gdzie młodzi ludzie uczą się technik i narzędzi, które pozwalają im wyrażać siebie i swoje postrzeganie świata. Prezentowane na wystawie prace są owocem całorocznej pracy uczniów, ukazując ich osobiste historie i emocje.

Wystawa w Hevre, miejscu będącym symbolem spotkania różnych kultur, idealnie współgra z międzynarodowym charakterem szkoły, której uczniowie pochodzą z różnych krajów. Dzieła stanowią dialog międzykulturowy, będąc świadectwem spotkania odmiennych doświadczeń oraz wyrazem indywidualności twórczej.

Na wystawę zapraszamy do 21 czerwca br.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale