Quantcast
niedziela, 21 kwietnia, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościNa parkingu pod Krakowem zorientował się, że przewozi nielegalnych imigrantów z Bangladeszu

Na parkingu pod Krakowem zorientował się, że przewozi nielegalnych imigrantów z Bangladeszu

Na początku miesiąca policjanci z Zabierzowa oraz z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie interweniowali na parkingu przy autostradzie pod Krakowem. Zgłoszenie wpłynęło od kierowcy TIRa, który wracał z Grecji i na owym parkingu usłyszał z naczepy odgłosy i zawiadomił o tym fakcie policję.


Po otwarciu naczepy okazało się, że wewnątrz znajduje się dwóch nielegalnych imigrantów – najprawdopodobniej obywateli Bangladeszu. Sprawę przejęli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie, którzy przejęli mężczyzn, a następnie przeprowadzili kontrolę legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP i dokonali zatrzymania cudzoziemców.

Jak informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej: Mężczyźni nie posiadali żadnych dokumentów podróży oraz ważnej wizy, w związku z czym ich pobyt na terytorium RP był nielegalny. Ponadto obywatele Bangladeszu przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski w sposób nielegalny – wbrew przepisom przy użyciu podstępu. Natomiast kierowca pojazdu ciężarowego po przesłuchaniu w charakterze świadka został zwolniony.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale