Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościNowa Huta. 19-latek pobił i próbował udusić młodą dziewczynę.

Nowa Huta. 19-latek pobił i próbował udusić młodą dziewczynę.

W piątek 19 kwietnia policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymali zgłoszenie, że przed jednym z bloków w Nowej Hucie znaleziono pobitą młodą kobietę. Jak się okazało 19-latek bił nieznaną mu dziewczynę pięściami po twarzy i głowie, następnie przewrócił ją na trawę i zaczął dusić.

Całe to dramatyczne zdarzenie widziały przejeżdżające na hulajnodze dzieci, jedno z nich poprosiło osobę dorosłą o wezwanie służb. Obok przechodził również mężczyzna, który widząc szamocące się na trawniku osoby postanowił sprawdzić co się tam dzieje. Gdy napastnik zobaczył mężczyznę uciekł. Przechodzień zadzwonił do członka rodziny, aby ten przyszedł zaopiekować się dziewczyną i powiadomił policję, a gdy pobita dziewczyna była już pod opieką ruszył w pościg za 19-latkiem. Mężczyzną złapał sprawcę i przyprowadził na miejsce zdarzenia gdzie wkrótce pojawili się policjanci.

Jak informuje krakowska policja: Napadnięta 17-latka trafiła do szpitala i otrzymała tam fachową pomoc medyczną. 19-latek trafił do Komisariatu Policji VIII w Krakowie, w czynności włączyli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. W czasie przesłuchania zatrzymany przyznał się do napaści i działania z zamiarem pozbawienia życia 17-latki. 20 kwietnia br. w Prokuraturze Rejonowej Kraków-Nowa Huta 19-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za które grozi od 8 lat pozbawienia wolności, nawet do dożywocia. Sąd na wniosek prokuratury, zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. O jego losie zdecyduje sąd. Na szczególne uznanie zasługuje postawa dziecka, które widząc, że dziewczyna jest krzywdzona, poprosiło dorosłą osobę o powiadomienie służb oraz przechodnia, który spłoszył agresora i ujął go po krótkim pościgu.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale