Quantcast
piątek, 22 listopada, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościOKNOPLAST DLA SZTUKI – rusza międzynarodowy konkurs dla artystów

OKNOPLAST DLA SZTUKI – rusza międzynarodowy konkurs dla artystów

28 listopada rozpoczął się międzynarodowy konkurs dla artystów organizowany przez Grupę OKNOPLAST i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Artyści będą mogli wyrazić siebie w dowolny sposób, a płótnem dla ich twórczości będzie okno.


Organizatorzy przekonują, że warto wziąć udział w konkursie. Dlaczego? Na zwycięzców czekają wysokie nagrody pieniężne: nagroda główna w kwocie 8 000 euro oraz dwie nagrody I. i II. stopnia po 2 000 euro. Zwycięskie prace plastyczne zostaną również zaprezentowane szerokiej publiczności podczas specjalnej wystawy pokonkursowej w siedzibie Muzeum MOCAK.

Zasady konkursu

W konkursie mogą wziąć udział pełnoletni artyści, którzy są studentami lub absolwentami Akademii Sztuk Pięknych. Zaproszone są również osoby zajmujące się sztuką zawodowo, prowadzące swoją działalność i posiadające portfolio prac artystycznych. Co ważne, konkurs ma formułę międzynarodową, dlatego zgłoszenia mogą przesyłać wszystkie osoby mieszkające na terenie Unii Europejskiej. Każdy uczestnik konkursu może przesłać tylko jedną pracę. W konkursie mogą wziąć udział także grupy artystyczne lub współautorzy, zgłaszając jedną pracę. Aby wziąć udział w konkursie należy nadesłać swoją pracę w formacie pliku graficznego o wielkości 20 MB.

Jury będzie oceniało między innymi unikatowość projektu, technikę wykonania i wartość artystyczną. Projekt okna nie może zakładać zniszczenia jego struktury, szyby i systemu otwierania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich artystów do wzięcia udziału w konkursie. Okno to dobre wyzwanie. Najwyżej ocenione prace będą pokazane na wystawie w MOCAK-u – mówi Maria Anna Potocka, Dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Zgłoszenia można wysyłać poprzez stronę http://art.oknoplast.com/w terminie od 28 listopada 2022 r. do 27 lutego 2023 r.

Współpraca z MOCAK

Rozpoczęcie współpracy Grupy OKNOPLAST z Muzeum MOCAK miało miejsce 10 października br. w siedzibie Muzeum w Krakowie, podczas corocznej międzynarodowej konferencji Grupy „Hello OKNOPLAST #3”. OKNOPLAST jako Mecenas Muzeum będzie przez najbliższe lata wspierać działania kulturalne i edukacyjne placówki. W ramach współpracy oprócz międzynarodowego konkursu dla artystów będą organizowane także różnorodne wystawy.

Jesteśmy dumni, że OKNOPLAST mógł objąć mecenatem tak wyjątkowe i ważne miejsce jak Muzeum MOCAK w Krakowie. Cieszę się, tym bardziej, że łączą nas dwa aspekty – pierwszy to miejsce, bo jako marka pochodzimy z okolic Krakowa, miasta artystów i polskiej kolebki sztuki. Drugi to fokus na design, ponieważ dbałość o niepowtarzalną estetykę i wrażliwość na najnowsze trendy to podstawa w tworzeniu naszych okien. W świecie OKNOPLAST widzimy także potencjał dla swobodnego i kreatywnego realizowania się na polu artystycznym, z tym większą mocą zapraszamy twórców do współorganizowanego konkursu. Jestem pewna, że nasza współpraca z Muzeum przyczyni się do dalszego rozwoju tej instytucji i światowej sztuki oraz ugruntuje dobre wzorce współpracy kultury i biznespowiedziała Magdalena Cedro, Dyrektor Marketingu GRUPY OKNOPLAST.

Działające od 2011 roku w dawnych halach Fabryki Schindlera Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK ma na celu rozwój kultury i sztuki najnowszej, edukację oraz gromadzenie kolekcji. Prezentuje dzieła artystów z całego świata, posiadając w swojej stałej kolekcji między innymi prace Tomasza Bajera, Edwarda Dwurnika, Krištofa Kintery, Marii Stangret czy Krzysztofa Wodiczko.

Sztuce najlepiej służy mecenat, za którym stoi wspólnota symbolu. A dzieło sztuki jest oknem na ten świat, którego sami z siebie nie potrafimy dostrzec. MOCAK i OKNOPLAST mają więc płaszczyznę porozumienia. Na niej wiele wspólnie zbudujemy–dodaje Maria Anna Potocka.

Warto wspomnieć, że w swojej historii OKNOPLAST wielokrotnie podejmował działania z zakresu promowania sztuki, realizując misję społecznej odpowiedzialności Grupy. W ciągu28lat swego istnienia firma wielokrotnie angażowała się we wspieranie inicjatyw kulturalnych, czego przykładem są m.in. kilkuletni mecenat wystawy sztuki z cyklu „Jasiński&Friends”, patronat nad Konkursem dla Młodych Architektów, partnerstwo konkursu Young Design dla młodych projektantów, a także partnerstwo konkursu European BEST Engineering Competition, międzynarodowego wydarzenia, mającego na celu wyłonienie młodych talentów inżynierskich.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale