Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościOtwarcie krakowskiego Cogiteonu - pierwsze informacje nt. programu

Otwarcie krakowskiego Cogiteonu – pierwsze informacje nt. programu

Już w czerwcu 2024 r. mieszkańcy Krakowa i małopolski będą świadkami wyjątkowego wydarzenia – otwarcia Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon, niezwykłej przestrzeni, która łączy naukę, technologię i sztukę.


Z przyjemnością przekazujemy pierwsze informacje dotyczące programu otwarcia!

Jednym z wydarzeń wieczoru będzie koncert multiinstrumentalisty Józefa Skrzeka, legendy polskiej sceny muzycznej, który zaprezentuje swoje wyjątkowe kompozycje. Koncert będzie miał charakter plenerowy i przybierze formę unikatowego widowiska. Utwory Skrzeka stworzą mini etiudy bezpośrednio przed mapingiem (szczegóły mapingu przekażemy niebawem). Widzów czeka zatem nie tylko wspaniałe doświadczenie muzyczne, ale i wizualna uczta. Połączenie oryginalnych aranżacji muzycznych i wizualizacji będzie oddziaływać na wszystkie zmysły uczestników wydarzenia. Koncert odbędzie się 21 czerwca 2024, o godzinie 21.00 na parkingu przed budynkiem Cogiteonu. Jest to wydarzenie ogólnodostępne.

Drugiego dnia wydarzenia, 22 czerwca przygotowano masę atrakcji z myślą o najmłodszych i ich rodzicach. Od godziny 12.00 startujemy z imprezą plenerową przed budynkiem centrum, rozpoczynając od naukowego show pod hasłem „Nauka – lekko ekstremalnie” i gry „Jak działa świat?”. W przerwach pomiędzy pokazami zapraszamy na stoiska partnerskie w ramach giełdy naukowych rozmaitości. 

O 15.00 zaplanowaliśmy spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, wybitnym humanistą i autorem bestsellerowych książek. Autor opowie o inspiracjach stojących za jego najnowszymi dziełami. Jednym z nich jest seria wydawnicza powstała przy współpracy z Cogiteonem: „Apetyt na wiem”. W kwietniu ukazała się pierwsza książka, która łączy przepisy naukowe z wiedzą naukową, doprawioną wyjątkową poezją. „Laboratorium Smaków” dostępne jest już w sprzedaży w całej Polsce.

Seria wydawnicza ma za zadanie popularyzować wiedzę wśród najmłodszych odbiorców, stać się pretekstem do nauki przez zabawę i sposobem na wspólne spędzanie czasu dzieci i dorosłych. Dla wszystkich fanów autora przewidziano czas na podpisy i dyskusję.

Wszystkie atrakcje mają charakter ogólnodostępny. Więcej szczegółów dotyczących programu otwarcia przekażemy już wkrótce.

Podsumowanie:

21 czerwca,

Godzina 21.00 – koncert multinstrumentalny Józefa Skrzeka

Godzina 22:00 – „Kosmogonie” mapping na elewacji Cogiteonu

22 czerwca,

12:00 – Naukowe show pod hasłem „Nauka – lekko ekstremalnie”

12:30 – gra z nagrodami pt. „Jak działa świat?”

13:20 – Naukowe show z dziećmi

14:00 – Naukowe show pod hasłem „Nauka – lekko ekstremalnie”

14:30 – gra z nagrodami „Jak działa świat?”

15:00 – plenerowe spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem wokół książki „Laboratorium smaków”

16:00-17:00 – naukowe show z udziałem dzieci

Informacje o dalszych atrakcjach wieczoru już wkrótce.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale