Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPięciu sprawców pobiło 38-latka w Słomnikach. W tle zazdrość o kobietę.

Pięciu sprawców pobiło 38-latka w Słomnikach. W tle zazdrość o kobietę.

W niedzielę 12 listopada na terenie jednej z miejscowości w gminie Słomniki pięciu sprawców pobiło 38-katka, dodatkowo kijem bejsbolowym uszkodzony został samochód pokrzywdzonego. Jakby tego było mało jeden z nich groził pozbawieniem życia 38-latka oraz jego partnerce. Policjanci z komisariatu w Słomnikach zatrzymali wszystkich sprawców – jeden z nich zawinął się w dywan chcąc się ukryć przed funkcjonariuszami.


Według zawiadomienia jakie wpłynęło na policję sprawcy zajechali drogę pokrzywdzonemu gdy ten jechał ze swoją partnerką samochodem. Wyciągnęli go z pojazdu i zaczęli kopać i bić pięściami po całym ciele. Jeden z napastników kijem bejsbolowym uszkodził samochód 38-latka rozbijając szyby, urywając lusterko i wgniatając karoserię. Dodatkowo groził on pokrzywdzonemu oraz jego partnerce, że pozbawi ich życia. Po wszystkim napastnicy odjechali. Jak się okazuje motywem tej napaści była zazdrość jednego z napastników o kobietę, która jechała z pokrzywdzonym.

Jak informuje policja: Policjanci ze Słomnik natychmiast zajęli się sprawą. Znając personalia jednego z nich, szybko też ustalili dane czterech pozostałych agresorów. Pomimo że sprawcy ukrywali się poza miejsce zamieszkania, to jednak szybko zostali namierzeni i zatrzymani przez mundurowych. Dwóch z nich 27 i 36-latek z gminy Słomniki, zostało zatrzymanych jeszcze tego samego dnia. Przy młodszym policjanci znaleźli niewielkie ilości mefedronu. Kolejnego dnia w ręce mundurowych trafili trzej pozostali sprawcy: 22-latek z powiatu proszowickiego oraz 28 i 37-latek z gminy Słomniki. Kiedy policjanci udali się po 37-latka, powiedziano im, że mężczyzny nie ma na miejscu. Policjanci jednak nie dali za wygraną i przeszukali dom, znajdując ukrywającego się… na strychu, zawiniętego w dywan 37-latka.  Zatrzymani trafili do policyjnej celi.

Wczoraj (14 listopada br.) w komisariacie podejrzani usłyszeli zarzuty pobicia. Dodatkowo 27-latek usłyszał też zarzuty: kierowania gróźb karalnych i uszkodzenia pojazdu, powodując straty w wysokości prawie 4 tysięcy złotych, a także posiadania narkotyków.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz zakazu opuszczania kraju. Wobec 27-latka zastosował również poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale